ایران برای حل مشکل تیم ملی زنان به فیفا نامه نوشت

0
54

{{بی بی سی:}}فدراسیون فوتبال ایران به طور رسمی از فیفا خواست اتفاقات اخیر در بازیهای انتخابی المپیک در اردن را بررسی کند و برای حل مشکل تیم ملی زنان ‌اقدام شود.

در بازیهای انتخابی فوتبال زنان المپیک ۲۰۱۲ در آسیا، زنان ایران به دلیل نداشتن لباس تعیین شده از سوی فیفا در دیدار اول برابر اردن نتوانستند بازی کنند و بعد به خانه برگشتند.

بازیهای این گروه با حضور اردن، ازبکستان، تایلند و ویتنام و با حذف ناگهانی ایران در شهر امان در جریان است.

فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران به خبرگزاری فارس گفت: “امروز نامه‌ای از سوی فدراسیون تنظیم و به فیفا ارسال شد. در این نامه خواستیم که فدراسیون جهانی با بررسی اتفاقات، مشکل تیم ملی بانوان را حل کند”.

همچنین امروز چند تن از بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان با حضور در کمیته ملی المپیک، خواستار دیدار با بهرام افشارزاده شدند تا از دبیرکل کمیته ملی المپیک بخواهند برای حل این مشکل اقدام کند.

پیش از این فاطمه آلیا، یکی از نمایندگان مجلس ایران دلیل مخالفت فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، با پوشش اسلامی فوتبالیست‌های زن ایرانی را “انگیزه‌های غرض‌ورزانه نسبت به انقلاب اسلامی” خوانده و خواهان پی‌گیری این موضوع شده است.

دوشنبه عصر فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا اعلام کرد که ناظر بازی با تصمیم درستی مانع از برگزاری بازی تیم زنان ایران در رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۱۲ شده است.

فیفا گفته است که پیش از بازی روز جمعه سوم ژوئن – ۱۳ خرداد به مسئولان تیم ایران اطلاع داده شده بود که پوشش حجاب برای سر و گردن به دلیل مسائل ایمنی ممنوع است.

بعد از ظهر روز سه شنبه تعدادی از بازیکنان این تیم اعتراض به این تصمیم در مقابل دفتر کمیته ملی المپیک در تهران تحصن کردند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.