ایسنا: 30 سال پيش اولين موارد ابتلا به ايدز گزارش شد، از آن زمان تاکنون 60 ميليون نفر به اين بيماري مبتلا شده‌اند که نيمي از آنها جان خود را از دست داده اند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا – منطقه کرمانشاه، 30 سال پيش گزارش کوتاه نشريه اي در آمريکا به نام Morbidity and Mortality Weekly از بيماري نادر پنج فرد پرده برداشت که بعدها مشخص شد عامل اين بيماري که به ايدز معروف شد ويروس HIV بوده است.

بيماران ياد شده به زودي جان خود را از دست دادند و امروز پس از گذشت 30 سال اخبار خوبي در خصوص اين بيماري به گوش مي رسد؛ اينکه مهلک بودن ايدز ديگر مصداق ندارد و داروهاي جديد در سرکوب اين بيماري نقش چشمگيري داشته اند.

اما با اين وجود همچنان افراد زيادي به اين بيماري مبتلا مي شوند به گونه اي که در آمريکا سالانه 56 هزار نفر به جمع بيماران مبتلا به ايدز افزوده مي شوند و همين امر محققان را بر آن داشته تا در پي يافتن داروهاي جديد جهت پيشگيري از ابتلا به اين بيماري تلاش کنند.

براساس گزارش يونايتدپرس در دهه 80 ميلادي زماني که يک فرد بيست ساله به ايدز مبتلا مي شد تنها اميدوار بود يک سال ديگر زنده بماند، اما در حال حاضر در صورت درمان اصولي، اميد به زندگي پس از ابتلا به ويروس HIV به 50 سال رسيده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان