شهرزادنیوز: تنها طی چهار ماهه نخست سال جاری میلادی 167 زن در گوآتمالا به قتل رسیده اند. این رقم در چهار ماهه نخست سال گذشته 150 نفر بوده است و این 3/ 11 درصد افزایش را نشان می دهد.

این مطلب توسط “گروه حمایت متقابل” زنان گوآتمالا منتشر شده و عفو بین الملل نیز در تازه ترین گزارش خود پیرامون وضع حقوق بشر در این کشور”قتل فجیع و تکان دهنده زنان” را به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

بر پایه گزارش های رسانه ها، تنها طی هفته گذشته جنازه 6 زن کشف شد که دوتن از آنان سر بریده شده و یک تن دیگر قطعه قطعه و در کیسه ای پلاستیکی جا داده شده بود. بیشتر این قتل ها به درگیری های باندهای رقیب مواد مخدر نسبت داده می شود.

در سال 2008 قانون ویژه ای علیه قتل زنان در گوآتمالا به تصویب رسید، با این وجود اکثر این جنایات بی مجازات می مانند. به گزارش “کمیسیون مبارزه با قتل زنان” 98 درصد این جنایات حتا به دادگاه هم کشیده نمی شوند. عفو بین الملل علت آن را فرهنگ به ارث رسیده از زمان دیکتاتوری می داند. در گزارش این سازمان آمده است که درجه بالایی از خشونت در ترکیب با فقدان اراده سیاسی و تاریخی از بی مجازات ماندن جنایت، منجر به آن شده است تا مقامات مسئول در موقعیتی نباشند که بتوانند این جنایات را مورد پیگرد قرار دهند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان