اخبار زنان در هفته ای که گذشت

افزایش زنان مصرف کننده مواد دخانی/ اختصاص 30درصد ظرفیت دورکاری به بانوان

0
79

افزایش زنان مصرف کننده مواد دخانی، اختصاص 30 درصد ظرفیت دورکاری دستگاهها به زنان، بحث در مورد راهکارهای تحکیم خانواده و تهیه نقشه جامع مهندسی فرهنگی، تشکیل مجلس جهانی زنان و … از مهمترین اخبار این هفته حوزه زنان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته ای که گذشت شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده نشست هم اندیشی ترتیب داد که در آن بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری چالشهای پیش روی خانواده های ایرانی بررسی شد.

– در این هفته زهرا سجادی، معاون مرکز زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: به دولت پیشنهاد داده شد تا 30 درصد ظرفیت دورکاری را به بانوان در دستگاه‌های مختلف اختصاص دهد.

– این هفته هفته مبارزه با دخانیات بود و تنها وزیر زن کابینه هشدار داد: شمار زنان مصرف کننده مواد دخانی در سال 83 حدود 0.8 درصد و هم اکنون بیش از یک درصد است، به این ترتیب و با این روند و قطعا در آینده تعداد زنان مصرف کننده مواد دخانی بیشتر می شود.

– مجید ابهری متخصص علوم رفتاری در این هفته اعلام کرد: 80 درصد از فرزندان مادران شاغل که به مهدکودک فرستاده می‌شوند، دچار کاستی‌‌های عاطفی می‌شوند و 80 درصد از فرزندان مادران شاغل دچار کاستی‌‌های عاطفی می‌شوند.

– تابستان نزدیک است و وضعیت حجاب در این ماه ها دوباره مورد توجه قرار می گیرد در همین راستا حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان،استاد اخلاق گفته است: اگر دولت و ملت در برابر فسادهای همه جانبه و به‌ویژه بدحجابی که تبدیل به بی‌حجابی می‌شود، ایستادگی نکنند، بازو‌های انقلاب ضعیف می‌شود.

– کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان هم اعلام کرده است: قانون گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوران اصلاحات متوقف ماند و از سال 84 به بعد اجرا شد.

– این هفته دبیر ستاد ملی زن و خانواده از قول مجتهد زاده مشاور امور زنان ریاست جمهوری پیشنهاد تشکیل مجلس جهانی زنان را ارائه داد وگفت: طرح تشکیل مجلس جهانی زنان به منظور تدوین مطالبات جهانی زنان از سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌های استکباری پیشنهاد شده است.

– آیت الله علوی گرگانی نیز هشدار داد که اگر وضعیت حجاب همین طور پیش برود، عذاب الهی نازل می شود.

– رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی از تدوین نقشه جامع مهندسی فرهنگی کشور در حوزه زنان خبرداد.

-زهره سادات لاجوری مدیر فرهنگی و سیاسی مرکز امور زنان و خانواده هم ازتدوین الگوی “ضوابط فعالیت‌های اجتماعی زنان در خارج از خانه ” خبرداد.

– معاون حقوقی رئیس جمهورهم بعد از مدت ها از رفت و برگشت های لایحه خانواده در مجلس گفت: بررسی لایحه خانواده با توجه به حساسیتها و جریانات افراط و تفریطی که در رابطه با آن وجود دارد بسیار سخت و گسترده است اما چهار سال زمان برای تصویب این لایحه قابل دفاع نیست.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.