{{ایلنا:}} شهرام اقبال‌زاده از مراحل آماده‌سازي جامع‌ترين شناختنامه‌ي توران ميرهادي(نویسنده و متخصص آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان) با همكاري وي توسط نشر قطره خبر داد. اقبالزاده در ادامه از انتشار كتاب‌هاي خود سخن گفت.
شهرام اقبال‌زاده(نويسنده و يكي ازدبيران نشر قطره) ضمن بيان اين مطلب در گفتگو با خبرنگار ايلنا در مورد چگونگي شكل‌گيري اين شناختنامه افزود: پس از پروژه‌ي شناخت‌نامه‌ي احمدرضا احمدي(شاعر و نويسنده) در دومين گام تصميم مسئولان نشر قطره بر اين شد تا شناختنامه‌اي از توران ميرهادي را تهيه و منتشر كنيم.
وي ادامه داد: پيش از اين كتابي تحت عنوان«مادر و 50 سال زندگی در ایران» منتشر شده‌است اما در اين كتاب بيشتر به بررسی و شیوه تربیتی که مادر وی در زندگی اشاره داشت، اما ما تصميم داريم طي اين شناختنامه به طور جامع به زندگي و فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري اين نويسنده‌ي ارزشمند بپردازيم.
اين نويسنده افزود: متن اين شناخت‌نامه كه بخشي از آن حاصل گفتگوي خانم ضرابي با توران ميرهادي‌ست و بخش ديگر را شخص ايشان به رشته‌ي قلم درآورده‌اند، در حال حاضر توسط خانم ميرهادي در دست بازبيني و ويراستاري نهايي‌ست كه پس از اتمام كار توسط نشر قطره براي اخذ مجوز به ارشاد سپرده خواهد شد.
توران ميرهادي كه خود بنیانگذار شورای کتاب کودک است، دانش‌آموخته رشته روان‌شناسی کودک (روان‌شناسی آموزش پیش‌دبستانی) از دانشگاه سوربن است و چند دوره تخصصی نیز در سوئد و فرانسه گذرانده‌است. او فعالیتش را با تدریس و مدیریت کودکستان و مدرسه آغاز کرد و مدرسه فرهاد را بنیان نهاد. او بعدها در شورای کتاب کودک پست دبیر اجرایی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان را برعهده گرفت.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان