شناخت‌نامه‌ی توران میرهادی منتشر می‌شود

0
95

{{ایلنا:}} شهرام اقبال‌زاده از مراحل آماده‌سازی جامع‌ترین شناختنامه‌ی توران میرهادی(نویسنده و متخصص آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان) با همکاری وی توسط نشر قطره خبر داد. اقبالزاده در ادامه از انتشار کتاب‌های خود سخن گفت.
شهرام اقبال‌زاده(نویسنده و یکی ازدبیران نشر قطره) ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار ایلنا در مورد چگونگی شکل‌گیری این شناختنامه افزود: پس از پروژه‌ی شناخت‌نامه‌ی احمدرضا احمدی(شاعر و نویسنده) در دومین گام تصمیم مسئولان نشر قطره بر این شد تا شناختنامه‌ای از توران میرهادی را تهیه و منتشر کنیم.
وی ادامه داد: پیش از این کتابی تحت عنوان«مادر و 50 سال زندگی در ایران» منتشر شده‌است اما در این کتاب بیشتر به بررسی و شیوه تربیتی که مادر وی در زندگی اشاره داشت، اما ما تصمیم داریم طی این شناختنامه به طور جامع به زندگی و فعالیت‌های فرهنگی و هنری این نویسنده‌ی ارزشمند بپردازیم.
این نویسنده افزود: متن این شناخت‌نامه که بخشی از آن حاصل گفتگوی خانم ضرابی با توران میرهادی‌ست و بخش دیگر را شخص ایشان به رشته‌ی قلم درآورده‌اند، در حال حاضر توسط خانم میرهادی در دست بازبینی و ویراستاری نهایی‌ست که پس از اتمام کار توسط نشر قطره برای اخذ مجوز به ارشاد سپرده خواهد شد.
توران میرهادی که خود بنیانگذار شورای کتاب کودک است، دانش‌آموخته رشته روان‌شناسی کودک (روان‌شناسی آموزش پیش‌دبستانی) از دانشگاه سوربن است و چند دوره تخصصی نیز در سوئد و فرانسه گذرانده‌است. او فعالیتش را با تدریس و مدیریت کودکستان و مدرسه آغاز کرد و مدرسه فرهاد را بنیان نهاد. او بعدها در شورای کتاب کودک پست دبیر اجرایی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان را برعهده گرفت.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.