مهر: مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد: اتباع افغانی که به صورت غیرمجاز وارد کشور شده اند حداکثر تا تاریخ 15 تیر برای ثبت نام در سامانه ساماندهی اتباع غیر مجاز فرصت دارند و پس از این تاریخ با آنها برخورد قانونی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد تهوری روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه آغاز اجرای مرحله سوم طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز اظهار داشت: در سال گذشته طرح ساماندهی اتباع افغانی به تصویب شورای عالی امنیت ملی رسید و برای اجرا به دستگاه های مربوط ابلاغ شد.

وی افزود: از سال گذشته ثبت نام و پالایش اطلاعات مربوط انجام شد و بعد از زمستان با پیگیریهای صورت گرفته و همکاری رده های دیگر موفق شدیم زمینه اجرای مرحله سوم طرح را فراهم کنیم.

به گفته تهوری، این طرح که جزو ابتکارات جمهوری اسلامی است منحصر به فرد بوده و به صورت اینترنتی و آنلاین اجرا می شود.

مدیر کل اتباع خارجی وزارت کشور افزود: همکاران ما موفق شدند در فرصت کم حدود 1.5 میلیون افغانی غیر مجاز و غیر قانونی را سرشماری کنند و اطلاعات آنها را در بانک اطلاعاتی خودمان ثبت کنیم.

وی در ادامه اعلام کرد: مرحله سوم این طرح از فردا ( چهارشنبه چهارم خرداد) شروع شده و به مدت 45 روز تا 15 تیرماه سال جاری ثبت نام از اتباع افغانی غیرمجاز برای تعیین تکلیف نهایی انجام می شود.

تهوری تاکید کرد: پس از 15 تیر برخورد با اتباع غیرقانونی تشدید خواهد شد.

به گفته وی، این طرح در 28 شعبه 17 استان کشور انجام می شود و اولویت استفاده از مزایا بر اساس زمان ثبت نام است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان