خبرگزاري فارس: رييس بسيج جامعه زنان از راه‌اندازي «مهدهاي محراب» به منظور اجراي شيوه‌هاي تربيت اسلامي براي كودكان 3 تا 6 سال در مساجد سراسر كشور خبر داد.

مينو اصلاني در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: هدف از ايجاد بسيج نونهالان اين است كه به والدين براي تربيت صحيح و اسلامي فرزندان كمك كنيم و بر اين اساس مهدهاي محراب را در مساجد سراسر كشور ايجاد خواهيم كرد.

وي افزود: هدف از ايجاد مهدهاي محراب حضور كودكان در يك محيط امن و آرام به همراه تربيت ديني و اسلامي آنهاست؛ كودكان سه تا 6 سال در مهدهاي محراب ثبت نام مي‌شوند.

رييس بسيج جامعه زنان با بيان اينكه كودكان سه روز در هفته و هر جلسه سه ساعت در مهدهاي محراب حاضر مي‌شوند، عنوان كرد: در اين زمان آنها همراه با بازي و آموزش مضامين ديني و تربيتي، مطابق با اصول مذهبي تربيت مي‌شوند.
اصلاني ادامه داد: طرح‌ مهدهاي محراب در تابستان آغاز به كار مي‌كند و هم اكنون در حال آماده‌سازي فضاي لازم براي اجراي اين طرح هستيم؛ همچنين مطالب مناسب را تهيه كرده و در اختيار مربيان خود قرار مي‌دهيم تا آنها را به كودكان آموزش دهند.
وي با بيان اينكه مهدهاي محراب كانون‌هاي فرهنگي براي آشناسازي كودكان با مباحث اخلاقي و ديني است، گفت: در اين راستا دوره‌هاي تربيت مربي به منظور تربيت كارشناسان كودك برگزار مي‌شود كه در نهايت 500 مربي در سطح كشور آموزش‌ مي‌بينند.
اصلاني با اشاره به ايجاد واحد خواهران در ستاد نماز جمعه تهران تصريح كرد: اين واحد چند ماهي است به منظور تبيين فرهنگي ضرورت جايگاه نماز جمعه و حضور زنان در اين فريضه الهي فعاليت‌هايي را انجام مي‌دهد.
رييس بسيج جامعه زنان عنوان كرد: شوراي سياست‌گذاري ستاد نماز جمعه تهران زمينه لازم براي حضور هرچه بيشتر خانواده‌ها را در نماز جمعه فراهم مي‌كند؛ همچنين امسال جشن «ريحانه پيامبر» را در هفته زن برگزار خواهد كرد كه از تمام زنان نمازگزاران تهراني براي حضور در اين جشن دعوت شده است.

 • جنبش «من هم»

  جنبش «من هم» در ایران و بومی‌سازی آن

  بیدارزنی: آزار جنسی و تجاوز تقریبا در همه کشورها وجود دارد و امری مختص به ایران نیست، اما …
 • ﺟﺎنِ ﺧﻮار

  بیدارزنی: کتاب ﺟﺎنِ ﺧﻮار نوشته نیلو شاتو (نام مستعار) برای اولین بار و به درخواست نویسنده …
 • ۴۰ سال زندگی یک فمینیست در ایران

  بیدارزنی: خدیجه مقدم متولد ۱۳۳۱ است و سال‌ها در ایران فعالیت سیاسی و اجتماعی داشته است. او…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان