«فراخوان مردم به خروش علیه بدحجابی»

0
157

زمانه: روزنامه ابتکار در شماره شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ خبر داده آیت‌الله احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد از مردم خواسته تا «بجوشند و بخروشند و جلوی بدحجابی را بگیرند.»

این [روزنامه->http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/Article.aspx?AID=17919#81755] نوشته امام جمعه مشهد با انتقاد شدید از سازمان‌های «متولی امنیت اخلاقی» گفته است «اگر شما جلوگیری نکنید، مردم خداجو و متدین ایران به میدان می‌آیند و وای به آن روز؛ زیرا آن‌وقت عوارضی به بار خواهد آمد که اصلاً نمی‌توانید جبرانشان کنید.»

آیت‌الله علم‌الهدی افزوده:‌«بی‌حجابی در کشور روزافزون شده است و دارد مرزها را می‌شکند. بی‌حجابی دارد جامعه دینی و ولایی ما را به جامعه‌‎ای لاابالی و بی‌بندوبار مبدل می‌کند.»

به گفته وی «با نشستن و همایش و حرف‌زدن و شوراگرفتن، چیزی درست نمی‌شود. باید در عرصه اجرا، با اقتدار نظام به میدان بیایید و جلو این قضیه را بگیرید و تا وقتی‌که نگرفته‌اید، یک روز و یک ساعتش هم دیر است و کار به جاهایی می‌رسد که جبران‌پذیر نیست.»

در چند ماه گذشته فشار به مسئولان دولتی و انتظامی برای برخورد با «بدحجابی» افزایش یافته است اما مقامات دولتی می‌گویند به برخورد انتظامی باور ندارند.

مرتضی تمدن، استاندار تهران ۲۶ اردیبهشت به خبرگزاری فارس گفت وضعیت حجاب در شهر تهران «مناسب» است.

وی افزود: «در موضوع عفاف و حجاب بهترین اقدام باید از سوی مردم انجام شود و مشارکت اجتماعی تنها مبنای اقدامات برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب است.»

به گفته استاندار تهران، «همیشه در جامعه ناهنجاری‌هایی وجود دارد که باید برای آن‌ها برنامه‌ داشت و در طرح عفاف و حجاب برنامه‌های فرهنگی و ارشادی دیده شده است.»

اما سرتیپ اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در واکنش به اظهارات استاندار تهران گفت: «ظاهر جامعه گویای این بحث (افزایش بحجابی) است و مردم نیز خود این موضوع را می‌بینند و ارزیابی می‌کنند.»

وی همچنین خبر داد که طرح برخورد پلیس با افراد «بدحجاب» از اوایل اردیبهشت سال جاری آغاز شده است.

شماری از نمایندگان مجلس، دولت محمود احمدی‌نژاد را متهم می‌کنند که با «بی بند و باری» برخورد نمی‌کند.

علی مطهری از نمایندگان مجلس به تارنمای خبرآنلاین گفته است:‌«باید برای دولت مهم باشد که وضعیت حجاب در کشور چگونه است. هم‌اکنون اگر خانمی با بلوز و شلوار وارد یک اداره شود نه تنها کسی به او اعتراض نمی‌کند بلکه شاید از او استقبال هم به‌عمل می‌آید. این وضعیت دستگاه‌های اجرایی ماست.»

وی افزوده: «ما می‌گوییم فرق این دولت با دولت اصلاحات در چیست؟ چه تفاوتی در نوع برخورد با مسائل فرهنگی و اعتقادی با دولت اصلاحات دارد. پاسخ این است که هیچ تفاوتی ندارد. در صورتی که افراد بی‌شماری به این دولت رأی دادند تا مسائل فرهنگی و اعتقادی آن متمایز با دولت اصلاحات باشد. فکر کردند احمدی‌نژاد مخالف روش فرهنگی دولت اصلاحات است که به او رأی دادند. اما امروز ما چیز دیگری را شاهد هستیم.»

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران چندین بار برخورد انتظامی با «بدحجابی» را رد کرده و از کسانی که می‌گویند زنان «بدحجاب» هستند، خواسته تا نگاه خود را اصلاح کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.