33درصد کودکان خیابانی خراسان شمالی اعتیاد صنعتی دارند

0
134

{{ایلنا:}} مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: ساماندهی کودکان خیابانی نیازمند حمایت تمام سازمانهاست.
به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از روابط عمومی بهزیستی خراسان شمالی محمدرضا کاظم زاده در جلسه ستاد ساماندهی کودکان خیابانی افزود: تعدادی از این کودکان به دلیل برخی مسایل و نابسامانی های اجتماعی مانند فقر، حاشیه نشینی، جنگ و مهاجرت از امکان رشد طبیعی در محیط خانواده سالم بازمانده و به شهرهای بزرگ روی آورده اند.

وی افزود: کودکان خیابانی در جهان و کشورهای توسعه یافته کمتر مورد توجه قرار می گیرند و تا زمان حاکم بودن فقر در جامعه این کودکان در سطح جامعه حضور خواهند داشت.
کاظم زاده با اشاره به تفاوت کودکان خیابانی با کودکان خیابان افزود: کودکان خیابانی افراد زیر 18 سالی هستند که به شهرهای بزرگ رفته و در خیابان کار می کنند و به صورت هفته ای و یا سالی یک بار با خانواده های خود ارتباط برقرار می کنند.

وی ادامه داد: کودکان خیابانی، خیابان را سرپناه خود دانسته و به نوعی احساس داشتن خانواده را در خیابان جستجو می کنند. کاظم زاده حمایت از خانواده و تحصیل کودکان را از مهمترین رویکردهای این نهاد ذکر کرد و ادامه داد: باید با توانمندسازی خانواده در جهت موفقیت در رشد و تربیت فرزندان حرکت کرد.

این مقام مسؤول گفت: در حال حاضر یک مرکز نگهداری از کودکان خیابانی در این استان وجود دارد که در سال گذشته 66 و در 9 ماهه سال جاری 47 کودک خیابانی را پذیرش کرده است.

وی افزود: در حال حاضر 30 کودک در این مرکز شبانه روزی نگهداری می شوند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی خراسان شمالی نیز اظهار داشت: از مجموع کودکان نگهداری شده در مرکز نگهداری از کودکان خیابانی، دو سومآنهادر سال 88 به آغوش خانواده های خود باز گشته اند.همایون غلامی با اشاره به طرح احداث مرکز نگهداری از کودکان خیابانی گفت: به این مرکز پنج میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.وی بیان داشت: 33 درصد از کودکانی که وارد این مرکز می شوند، به اعتیاد از نوع صنعتی مبتلا هستند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.