سازمان گزارشگران بدون مرز در بیانیه‌ای اعلام کرده که گفته‌های وزیر خارجه ایران درباره سرنوشت هما دورتی پروز، روزنامه‌نگار کانادیی- آمریکایی ایرانی‌تبار به این معناست که وی «ناپدید» شده است.

این سازمان با اشاره به اینکه دو هفته از بی‌خبری مطلق از وضعیت هما دورتی پروز می‌گذرد، اعلام کرده که عمیقا نگران سرنوشت این روزنامه‌نگار شبکه‌ی الجزیره است.

چند روز قبل شبکه الجزيره اعلام کرد مقام‌های سوريه گفته‌اند هما دورتی پروز خبرنگار اين شبکه را پس از بازداشت در دمشق به ايران تحويل داده‌اند.

هما دوروتی پروز آخرين بار در ۲۹ آوريل به هنگام مسافرت به سوريه برای تهيه گزارش از اعتراضات در اين کشور در دوحه ديده شده بود.

شبکه الجزيره اعلام کرده که چهارم ماه مه مقامات سوريه تاييد کردند خانم پروز را بازداشت کرده‌اند. اما يک هفته پس از آن مقام‌های این کشور اعلام کردند که وی از اول ماه مه در اين کشور نيست، بدون اين که توضيح دهند، اين خبرنگار شبکه الجزيره در کجا به سر می برد.

برادر این خبرنگار به گزارش‌گران بدون مرز اعلام کرده است که مقامات رژیم تهران هیچ اطلاعی از وضعیت او به خانواده نداده‌اند: «آنها باید دست کم به ما بگوبند چرا او را نگاه داشته‌اند، او به میل خود به ایران نرفته است.»

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان