انجام عمل سزارین در کشور سه برابر متوسط جهانی

0
130

{{ایلنا}}: مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام زایمان های سزارین در کشور را سه برابر متوسط جهانی اعلام کرد .
به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از وب دا دکتر حسن خداپرست مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر 40درصد از زایمان های صورت گرفته در کشور به روش سزارین انجام می پذیرد گفت : ایجاد طرح ها و برنامه های فرهنگ سازی و اعتماد سازی کارشناسان مامایی نسبت به ایجاد تمایل مادران برای انجام زایمان های فیزیولوژیک از جمله راهکارها برای کاهش این آمار است .
وی نقش کارشناسان مامایی را در ارتقاء سلامت مادران بسیار تاثیر گذار اعلام کرد و افزود: با تلاش کارشناسان مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزان مرگ و میر مادران در استان خراسان رضوی کمتر از متوسط کشوری است .
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بسیاری از علل مرگ مادران باردار با انجام اقدامات به موقع قابل پیشگیری است گفت: درحال حاضر متوسط مرگ مادران باردار در کشور 24 در 100 هزار نفر است در حالی که این میزان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به 20 در 100 هزار رسیده است.
وی اشتغال را یکی از مشکلات مهم کارشناسان مامایی برشمرد و گفت : در حال حاضر از 50 هزار دانش آموخته این رشته تنها 20 هزار نفر در استخدام مراکر درمانی هستند .
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نداشتن استقلال حرفه ای و حمایت نشدن این قشر از سوی سازمانهای بیمه گر ، محسوب نشدن این رشته جزء مشاغل سخت را از دیگر مشکلات ماماها برشمرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.