خبرگزاري فارس: مسئول بسيج جامعه زنان استان كرمانشاه گفت: دو هزار مربي عفاف و حجاب در سال 90 آموزش‌هاي لازم را فرا گرفته و در سطح استان به شبهات دانش‌آموزان در زمينه عفاف و حجاب پاسخ مي‌دهند.

فرنگيس الماسي در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: طرح “بينات ” با همكاري وزارت كشور، بسيج طلاب و واحدهاي دانش‌آموزي در سال 90 در سطح مدارس استان كرمانشاه اجرا مي‌شود.

وي افزود: در طرح “بينات “، مربياني كه دوره‌هاي عفاف و حجاب را گذرانده‌اند به مدارس دخترانه اعزام شده و هر مربي براي آموزش عفاف و حجاب به دانش‌آموزان، 5 مدسه را تحت پوشش خود قرار داده و هفته‌اي 2 ساعت در آنجا حضور مي‌يابد.

مسئول بسيج جامعه زنان استان كرمانشاه با بيان اينكه در سال 90 از طريق شبكه عفاف و حجاب بالغ بر دو هزار نفر را به عنوان مربيان عفاف و حجاب آموزش مي‌دهيم، عنوان كرد: اين مربيان پس از گذراندن دوره‌هاي آموزشي در سطح استان بحث عفاف و حجاب را دنبال مي‌كنند.

الماسي ادامه داد: “بهشت خانواده ” يكي ديگر از برنامه‌هاي بسيج جامعه زنان استان كرمانشاه در سال 90 است و به عنوان يكي از رويكردهاي بسيج جامعه زنان براي تحكيم بنيان خانواده اجرا مي‌شود همچنين كارگاه‌هاي تحكيم بنيان خانواده را با حضور اساتيد برجسته در حوزه تعليم و تربيت و روانشناسي برگزار خواهيم كرد.

* رژيم عربستان مايه تأسف جهان اسلام

وي در‌خصوص وضعيت زنان در بحرين عنوان كرد: رژيم عربستان به كشتار مردم بحرين مشغول است و وظيفه اصحاب رسانه در كشورهاي مسلمان اين است كه در سانسور خبري وقايع بحرين وضعيت فجيع شيعيان اين كشور را براي آگاهي ملت‌هاي جهان انعكاس دهند.

مسئول بسيج جامعه زنان استان كرمانشاه افزود: سازمان ملل در ماجراي كشورهاي مخالف غرب، دم از مردم، دموكراسي و آزادي بيان مي‌زند ولي در قبال ظلم و خفقان در ديكتاتوري‌ترين كشورها مثل بحرين سكوت اختيار مي‌كند، اين سكوت جاي تأمل دارد و نشان از عدم كارايي سازمان ملل در دفاع از مظلومان و برقراري صلح و آرامش در جهان دارد.

الماسي بيان كرد: حوادث امروز منطقه و جهان اسلام به ويژه تعرضات وسيع عليه اساس اسلام، قرآن و پيامبر (ص) كه از مدت‌ها قبل آغاز شده است، نمايانگر طراحي وسيع نظام سلطه جهاني در مقابل نظام نوين برخاسته از موج بيداري اسلامي است.

 • جنبش «من هم»

  جنبش «من هم» در ایران و بومی‌سازی آن

  بیدارزنی: آزار جنسی و تجاوز تقریبا در همه کشورها وجود دارد و امری مختص به ایران نیست، اما …
 • ﺟﺎنِ ﺧﻮار

  بیدارزنی: کتاب ﺟﺎنِ ﺧﻮار نوشته نیلو شاتو (نام مستعار) برای اولین بار و به درخواست نویسنده …
 • ۴۰ سال زندگی یک فمینیست در ایران

  بیدارزنی: خدیجه مقدم متولد ۱۳۳۱ است و سال‌ها در ایران فعالیت سیاسی و اجتماعی داشته است. او…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان