{{مهر:}} مشاور استاندار تهران در امور بانوان از آموزش رایگان بیش از 10 هزار زن تهرانی خبر داد و افزود: بسیاری از زنان بدحجاب تهرانی در پایان آموزشها با حجاب شده و زنان در آستانه طلاق به آغوش خانواده بازگشتند.

آذر نظری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برنامه های استانداری تهران در امور بانوان در سال 90 در سه بخش اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار، آموزش و تحکیم خانواده تعریف شده است گفت: در بخش آموزش برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در جامعه طرح ملی رحمت در سطح استان تهران اجرا شده است که در این طرح روش همسرداری به خانمهای خانه دار آموزش داده می شود.

وی افزود: از دیماه سال گذشته ترم اول این طرح (16 جلسه) برای پنج هزار زن خانه دار با اعتبار 50 میلیون تومان برگزار شد که برای تمامی شرکت کنندگان به صورت رایگان است.

نظری اظهار داشت: این آموزشها به صورت حضوری در مساجد و پایگاههای بسیج و برخی از مدارس سراسر استان تهران برگزار می شود که به دلیل استقبال زیاد زنان تهرانی آموزشها ادامه دارد ولی متاسفانه با مشکل اعتبار روبرو هستیم.

مشاور استاندار تهران در امور بانوان گفت: مربیان این طرح آموزشی طلاب زن برگزیده بوده و غیر از آموزش به زنان شرکت کننده مشاوره هم انجام می دهند و حتی به صورت تلفنی هم برای خانمها امکان پذیر است.

وی اظهار داشت: در پایان این کلاسها تمامی سوالات و شبهات در مورد حجاب به مدعوین پاسخ داده می شود.

نظری گفت: برخی از خانمهای بد حجاب در پایان این کلاسها به کلی تغییر کرده و با فلسفه حجاب آشنا شده و با حفظ حجاب اسلامی موجب تعجب و خوشحالی خانواده و دوستان شده اند.

مشاور استاندار تهران افزود: همچنین در این کلاسها خانمهایی حضور داشته اند که در مراحل آخر طلاق بودند ولی دوباره به زندگی مشترک بازگشتند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان