معاون آموزش و پرورش خبر داد:

توسعه طرح توانمندسازی دانش‌آموزان دخترروستایی و عشایری مناطق محروم

0
187

ایسنا: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از توسعه طرح “توانمندسازی دانش‌آموزان دختر” در روستاها و مناطق عشایری به ویژه مناطق محروم در سال تحصیلی جدید خبر داد.

فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به طرح توانمندسازی دانش‌آموزان دختر، گفت: آموزش‌های تربیتی، بهداشتی و روانی دختران از مهمترین مسائلی است که باید مورد د توجه جدی قرار بگیرد و این طرح برای دانش‌آموزان دختر مناطق محروم، روستایی و عشایری برای برخورداری از سواد و کاهش تبعیض جنسیتی در تحصیل تبیین شده است.

وی ادامه داد: اهمیت ادامه تحصیل دانش‌آموزان دختر به این دلیل است که اگر دختران بتوانند به مدارج علمی بالا دست یابند، قطعا در تربیت فرزندان و خانواده‌ تاثیر بسزایی خواهند داشت، لذا آموزش مهارت‌های دینی و زندگی در هدفگذاری این طرح مد نظر قرار گرفته است.

به گفته معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش پرورش، بر اساس این طرح، دختران یک مهارت را در طول تحصیل خود می‌آموزند تا بتوانند در آینده علاوه بر تحصیلات عالیه، اشتغال‌آفرین بوده و از استقلال مالی برخوردار باشند، چراکه این مساله در سلامت روانی آنها بسیار تاثیرگذار است.

به گفته، وی طرح توانمندسازی دختران دانش‌آموز با اولویت مناطق محروم در 3 استان مرزی محروم آغاز شده و در سال تحصیلی جاری نیز ادامه خواهد یافت.

قربان در پایان با اشاره به ارزشیابی توصیفی دانش‌آموزان نیز گفت: هدف آموزش و پرورش توسعه طرح ارزشیابی توصیفی با توجه به نتایج مثبت آن است، لذا این طرح به صورت 100 درصد در پایه اول، دوم و سوم ابتدایی و در 30 درصد پایه چهارم در سراسر کشور اجرا می‌شود، به طوری که در سال‌های آتی در تمام پایه‌های مقطع ابتدایی اجرا خواهد شد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.