عضو كميسيون قضايي مجلس:

رعایت حجاب تکلیف قانونی است

0
104

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: گذشته از بعد تکلیف شرعی رعایت حجاب تکلیف اجتماعی است که به واسطه قانون به عهده ما گذاشته شده است.

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس،‌ با اعلام این مطلب افزود: موضوع حجاب از 2 بعد قابل بررسی و نظر است بعد اول رعایت حجاب به عنوان تکلیف شرعی و بعد دوم رعایت حجاب به عنوان تکلیف اجتماعی است.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس گفت: بر اساس قوانین شرع مقدس اسلام زنان و مردان موظف به رعایت حجاب و دیگر مسائل شرعی هستند.

وی ادامه داد: حتی اگر بعد شرعی و انجام تکلیف میان خالق و مخلوق را صرفاً به روابط انسانی محول کنیم بعد تکلیف اجتماعی همچنان باقی خواهد ماند و موظفیم بر اساس قوانین حجاب را رعایت کنیم.

عضو کمیسیون قضایی مجلس در پاسخ به این پرسش که برخی رعایت حجاب را مخالف آزادی انسان‌ها می‌دانند گفت: خطاب به این افراد باید گفت، هر عضو یک جامعه و گروه باید به قوانین کلی گروه احترام بگذارد و این پذیرفته نیست که هیچ عضو گروهی قوانین را زیر پا بگذارد.

وی تصریح کرد: در زمان وضع قوانین کشورمان حجاب و رعایت آن به عنوان یک اصل پذیرفته شده پس امروز هم باید اعضای این جامعه به آن احترام بگذارند.

تجری خطاب به افرادی که از کشورهای غربی الگوی برهنگی را برای خود برگزیده‌اند و خواستار بی حجابی هستند گفت: در همین کشورهای غربی به اولین و ابتدایی ترین حقوق مسلمانان که داشتن حجاب و پوشش اسلامی است احترام نمی‌گذارند.

وی در جواب این سوال که عملکرد دستگاه انتظامی در زمینه برخورد با بی‌حجابی چگونه ارزیابی می‌شود گفت: در بررسی این موضوع باید به این نکته توجه داشت که بر اساس توان و قدرت دستگاه انتظامی از آنها در برخورد با بی‌حجابی توقع داشت.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به این نکته توجه کرد که سایر دستگاه‌ها نیز باید به کمک نیروی انتظامی و دستگاه قضایی بیایند و پیش از آنکه پدیده بدحجابی بروز بیرونی داشته باشد با فرهنگ‌سازی سعی در کنترل و محدود کردن آن را داشته باشند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.