ایسنا: مديركل بهزيستي استان تهران با اشاره به واگذاري حضانت «هانيه» به اين سازمان، به طور موقت، يادآور شد: والدين هانيه پس از بهبود وي، امكان نگهداري از او را ندارند، چرا كه ناپدري وي بازداشت است و مادرش نيز در كمپ ترك اعتياد به سر مي‌برد.

قادري در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه حال عمومي هانيه نسبت به چند روز گذشته بسيار بهبود يافته است، تاكيد كرد: زمان ترخيص وي تا اطلاع ثانوي مشخص نيست و اين موضوع بايد از سوي كادر پزشكي اعلام شود.

وي با بيان اين كه مددكاران سازمان بهزيستي به صورت 24 ساعته در حال مددياري هانيه هستند، اظهار كرد: اين مددكاران خواسته‌هاي هانيه را تا حد امكان برآورده مي‌كنند.

قادري ادامه داد: هانيه هر زمان كه بخواهد، مي‌تواند از طريق تماس تلفني با مادرش ارتباط برقرار كند و اكنون نيز اين ارتباط به ياري مددكاران هانيه برقرار شده است.

وي در ادامه گفت‌وگوي خود با ايسنا، درباره حضانت هانيه پس از ترخيص از بيمارستان نيز توضيح داد: تشخيص حضانت افراد در اختيار دادگستري و قوه قضائيه است.

به گفته وي، صلاحيت پدر و مادر هانيه بايد از سوي دستگاه قضايي تشخيص و براي وي تعيين تكليف نهايي شود.

قادري در عين ‌حال يادآور شد: نظر كارشناسان بهزيستي نيز در رأي دادگاه درباره حضانت هانيه، موثر است.

مديركل بهزيستي استان تهران با اشاره به اين كه اگر محكوميت والدين خاص نباشد در بعضي از موارد حضانت اطفال پس از مدتي به والدين بازمي‌گردد، اظهار كرد: تشخيص اين موضوع نيز با دادگاه است.

به گفته وي در مواردي كه والدين كودك معتاد باشند نيز اگر حضانت با تشخيص دادگاه به بهزيستي واگذار شود، ممكن است، يكي از والدين و يا هر دوي آنها پس از بهبودي براي بازستاني فرزند خود مراجعه كنند كه در اين صورت نيز دادگاه بايد در اين‌ باره تعيين تكليف كند.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان