خبرگزاری مهر: رئیس انجمن علمی آموزش علوم پزشکی ایران گفت: سیستم آموزش پزشکی قابل جدا شدن از نظام بهداشت و درمان نیست و برای رفع چالشهای ادغام باید نظام سلامت را ارتقا بخشید.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر بهرام عین اللهی پنجشنبه در نشست دستاوردهای تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران افزود: آموزش زیربنای توسعه است و نگرش غلط به دانشگاهها نیز تصحیح شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای توسعه آموزش پزشکی در کل کشور و توزیع امکانات آموزشی در مناطق محروم یادآور شد: بردن آموزش پزشکی به مناطق محروم یکی از اقدامات مهم در این حوزه بود. در زاهدان پس از ایجاد دانشکده پزشکی، تعداد دانش آموزانی که موفق به دیپلم گرفتن شدند افزایش یافته است.

رئیس انجمن علمی آموزش علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: در زمان ابتدای انقلاب 9 دانشکده پزشکی با پذیرش یک هزار دانشجو وجود داشت که این تعداد در حال حاضر به 40 دانشگاه و 34 دانشکده پزشکی و بیش از 120 هزار دانشجو رسیده است.

وی یکی از دستاوردهای ادغام آموزش پزشکی را توسعه تحصیلات تکمیلی در میان زنان برشمرد و گفت: 32 درصد فارغ التحصیلان تخصصی و 27 درصد فارغ التحصیلان فوق تخصصی را خانم ها تشکیل می دهند که دستاورد بسیار بزرگی در علوم پزشکی است.

عین اللهی نحوه اعتباربخشی و امتحانات در حوزه علوم پزشکی را خوب توصیف کرد و گفت: اعتباربخشی ها نسبت به گذشته بسیار تغییرات مثبتی داشته است و از حدی که بیماران را به خارج اعزام می کردیم به حدی رسیده ایم که توریسم درمانی را توسعه می دهیم.

 • جنبش «من هم»

  جنبش «من هم» در ایران و بومی‌سازی آن

  بیدارزنی: آزار جنسی و تجاوز تقریبا در همه کشورها وجود دارد و امری مختص به ایران نیست، اما …
 • ﺟﺎنِ ﺧﻮار

  بیدارزنی: کتاب ﺟﺎنِ ﺧﻮار نوشته نیلو شاتو (نام مستعار) برای اولین بار و به درخواست نویسنده …
 • ۴۰ سال زندگی یک فمینیست در ایران

  بیدارزنی: خدیجه مقدم متولد ۱۳۳۱ است و سال‌ها در ایران فعالیت سیاسی و اجتماعی داشته است. او…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان