ایسنا: مديركل ثبت احوال استان همدان گفت: در سال گذشته تعداد 23 هزار و 707 واقعه ازدواج در استان به ثبت رسيده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در همدان، عبدالله مقصودي فر همچنين درباره واقعه طلاق اظهار كرد: در سال گذشته تعداد سه هزار و 318 واقعه طلاق نيز در دفاتر طلاق استان به ثبت رسيده است.

وي بيان كرد: در سال 89 نسبت ازدواج به طلاق هفت و يک دهم بوده است يعني در مقابل هر هفت واقعه ازدواج يک واقعه طلاق به ثبت رسيده است.

مقصودي فر تصريح کرد: سال گذشته در استان همدان 30 هزار و 162 واقعه ولادت به ثبت رسيده که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که 29 هزار و 998 واقعه بوده، 164 واقعه بيشتر ثبت شده است.

وي ادامه داد: در اين مدت بيشترين ولادت ثبت شده مربوط به شهرستان همدان با 10هزار و 186 واقعه و کمترين ولادت مربوط به شهرستان فامنين با 756 واقعه بوده است.

مقصودي فر بهترين پوشش ثبت ولادت را در شهرستان تويسرکان با 98 و شش دهم درصد ثبت در مهلت قانوني 15 روز دانست.

وي بيان كرد: بالاترين نرخ مواليد مربوط به شهرستان اسدآباد با 18 و هشت دهم درهزار بوده و پايين‌ترين نرخ ولادت مربوط به شهرستان تويسرکان با نرخ 14 در هزار بوده است.

مقصودي فر اضافه کرد: پس از اسدآباد به ترتيب شهرستان رزن با 18 و چهار دهم در هزار، نهاوند با 17 و هشت دهم در هزار و بهار با 17 و سه دهم در هزار در رده‌هاي بعدي قرار دارند.

وي اظهار كرد: نرخ مواليد در يک سال گذشته در استان 17 در هزار بوده است.

مقصودي‌فر خاطرنشان کرد: 93 و سه دهم درصد از فوت‌هاي ثبت شده در فاصله 10 روز به ثبت رسيده که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل سه درصد افزايش داشته است.

وي ادامه داد: سال گذشته در استان 10 هزار و 660 واقعه فوت به ثبت رسيده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 10 هزار و 34 واقعه بوده، 626 واقعه بيشتر به ثبت رسيده است.

مقصودي فر اضافه کرد: در اين مدت بيشترين وفات ثبت شده مربوط به شهرستان همدان با سه هزار و 980 واقعه و کمترين آن مربوط به شهرستان فامنين با 256 واقعه بوده است.

وي تصريح کرد: بهترين پوشش ثبت وفات درمقايسه با سال قبل در شهرستان کبودراهنگ با 96 و دو دهم درصد صورت گرفته است که نسبت به سال گذشته دو درصد افزايش ثبت در مهلت قانوني داشته است.

مقصودي فر اظهار كرد: بالاترين نرخ وفات مربوط به شهرستان همدان با شش و 44 صدم در هزار و کمترين نرخ وفات مربوط به شهرستان کبودراهنگ با پنج در هزار بوده است.

وي اضافه کرد: پس از شهرستان همدان به ترتيب شهرستان‌هاي ملاير با نرخ شش و يک دهم در هزار تويسرکان، رزن و بهار با نرخ پنج و هشت دهم در هزار در رده‌هاي بعدي قرار دارند.

مقصودي فر گفت: استقرار مامور ثابت در آرامستان شهرستان همدان و همچنين هماهنگي براي ثبت وقايع فوت بين مسوولان آرامستانهاي شهرستانها و پزشکي قانوني موجب شده است که نرخ وفات به ثبت رسيده در سال 89 در کل استان شش در هزار باشد و نسبت به گذشته وضعيت پوشش ثبت وفات بهبود پيدا کند.

وي با اشاره به اين که 97 درصد از وقايع ثبت شده در مهلت قانوني 15 روز به ثبت رسيده است، افزود: اين آمار در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که 95 درصد بوده از دو درصد افزايش ثبت در مهلت قانوني برخوردار بوده است.

 • جنبش «من هم»

  جنبش «من هم» در ایران و بومی‌سازی آن

  بیدارزنی: آزار جنسی و تجاوز تقریبا در همه کشورها وجود دارد و امری مختص به ایران نیست، اما …
 • ﺟﺎنِ ﺧﻮار

  بیدارزنی: کتاب ﺟﺎنِ ﺧﻮار نوشته نیلو شاتو (نام مستعار) برای اولین بار و به درخواست نویسنده …
 • ۴۰ سال زندگی یک فمینیست در ایران

  بیدارزنی: خدیجه مقدم متولد ۱۳۳۱ است و سال‌ها در ایران فعالیت سیاسی و اجتماعی داشته است. او…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان