يك كارشناس مطالعات منطقه در گفت‌وگو با فارس اعلام كرد:

طرح “ترساندن زنان بحرینی از هتک حرمت ” برای عقب‌نشینی در مبارزه

0
156

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مطالعات منطقه در خصوص کشف حجاب زنان بحرین، گفت: نیروهای نظامی آل‌سعود، آل‌خلیفه و مزدوران صهیونیستی که اعمال خشونت باری را نسبت به زنان بحرین مرتکب می‌شوند قصد دارند با تعرض قرار دادن زنان، کاری کنند زنان از ترس هتک حرمت از ادامه مبارزه عقب نشینی کنند.

الهه نوری در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: روی آوردن حکام عرب به کشف حجاب زنان برای سرکوب انقلابیون نشان‌دهده این است که آل سعود و آل خلیفه که خشونت‌های فراوانی را در بحرین اعمال می‌کنند هیچ رابطه و سنخیتی با دین مبین اسلام ندارند و آنها جزء فرقه‌ سلفی‌ و وهابیت در نوع مدرن هستند.

وی ادامه داد: نیروهای نظامی آل‌سعود و آل‌خلیفه یا مزدوران صهیونیستی که چنین اعمال خشونت باری را نسبت به زنان مرتکب می‌شوند، قصد دارند با تعرض قرار دادن زنان، آنها را از ترس هتک حرمت، از آمدن به خیابان‌ها بازدارند.

این کارشناس مطالعات منطقه عنوان کرد:‌ برای سرکوب زنان انقلابی بحرین، آل خلیفه و آل سعود در ابتدا به دستگیری معترضان روی آوردند سپس با مشاهده مقاومت و حضور پایدار زنان در عرصه مقاومت اسلامی با حمله شبانه به منازل انقلابیون، آنان را مورد تعرض قرار دادند.

وی بیان کرد: آل خلیفه و آل سعود با هدف اینکه ریشه اعتراضات مردمی که به صورت مسالمت‌آمیز قصد داشتند مطالبات خود در زمینه حقوق شهروندی و انسانی‌شان را بگیرند از بین ببرند و از حضور زنانی که هنوز در میدان مبارزه با مزدوران و استعمارگران پایدارند جلوگیری کنند، اقدام به کشف حجاب زنان بحرینی کرد‌ند.

نوری اضافه کرد: دیکتاتورهای حکومت بحرین و آل سعود از آگاهی زنان بحرین اطلاعی ندارند 35 نفر از مجموعه 800 نفری از زنان بحرین که توسط حکومت بحرین دستگیر شده‌اند دارای موقعیت‌های اجتماعی و تحصیلات بالایی هستند.

وی بیان کرد: آل خلیفه و آل سعود قصد دارند تا شعور سیاسی که در بین زنان بحرینی رشد کرده و بیدار شده و خود را در کف خیابان‌های نشان می‌دهد سرکوب کنند، چراکه آگاهی‌ بیدار شده زن بحرینی می‌تواند به خانواده آنها نیز انتقال یابد.

این کارشناس مطالعات منطقه‌ تأکید کرد: حکومت بحرین و آل سعود تصور می‌کردند آزار و اذیت زنان می‌تواند شور و هیجان انقلابی آنها را خاموش کند به همبن دلیل با علم به اینکه حجاب نزد زن مسلمان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است با کشف حجاب قصد داشتند به جایگاه زن مسلمان خدشه وارد کنند.

وی تصریح کرد: مورد تعرض قرار دادن زنان مسلمان بحرین زمینه برای حضور بیش از پیش سایر زنان همچنین مردها در عرصه‌های مبارزه انقلابی را فراهم می‌کند حتی کسانی که شک دارند که به انقلابیون بپیوندند نیز با این اعمال خشونت‌ها نسبت به مبارزه و ادامه پایداری در راه اسلام و مبارزه با دیکتاتورها مصصم می‌شوند.

نوری با بیان اینکه پایگاه پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین قرار دارد گفت:‌ صهیونیست‌ها با مقاومت و تلاش مردم، مصر را از دست‌داده‌اند از طرفی با به ثمر رسیدن تلاش‌های مردم مسلمان بحرین، تسلط‌شان بر کشورهای حوزه خلیج فارس دچار مشکل می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر آل سعود بتواند آل خلیفه را همچنان بر مسند حکومت نگه دارد، توانسته حکومت خود را حفظ کند و تنها برای حفظ حکومت است که به این صورت از زنان انتقام می‌گیرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.