خبرگزاري فارس: يك كارشناس مطالعات منطقه در خصوص كشف حجاب زنان بحرين، گفت: نيروهاي نظامي آل‌سعود، آل‌خليفه و مزدوران صهيونيستي كه اعمال خشونت باري را نسبت به زنان بحرين مرتكب مي‌شوند قصد دارند با تعرض قرار دادن زنان، كاري كنند زنان از ترس هتك حرمت از ادامه مبارزه عقب نشيني كنند.

الهه نوري در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: روي آوردن حكام عرب به كشف حجاب زنان براي سركوب انقلابيون نشان‌دهده اين است كه آل سعود و آل خليفه كه خشونت‌هاي فراواني را در بحرين اعمال مي‌كنند هيچ رابطه و سنخيتي با دين مبين اسلام ندارند و آنها جزء فرقه‌ سلفي‌ و وهابيت در نوع مدرن هستند.

وي ادامه داد: نيروهاي نظامي آل‌سعود و آل‌خليفه يا مزدوران صهيونيستي كه چنين اعمال خشونت باري را نسبت به زنان مرتكب مي‌شوند، قصد دارند با تعرض قرار دادن زنان، آنها را از ترس هتك حرمت، از آمدن به خيابان‌ها بازدارند.

اين كارشناس مطالعات منطقه عنوان كرد:‌ براي سركوب زنان انقلابي بحرين، آل خليفه و آل سعود در ابتدا به دستگيري معترضان روي آوردند سپس با مشاهده مقاومت و حضور پايدار زنان در عرصه مقاومت اسلامي با حمله شبانه به منازل انقلابيون، آنان را مورد تعرض قرار دادند.

وي بيان كرد: آل خليفه و آل سعود با هدف اينكه ريشه اعتراضات مردمي كه به صورت مسالمت‌آميز قصد داشتند مطالبات خود در زمينه حقوق شهروندي و انساني‌شان را بگيرند از بين ببرند و از حضور زناني كه هنوز در ميدان مبارزه با مزدوران و استعمارگران پايدارند جلوگيري كنند، اقدام به كشف حجاب زنان بحريني كرد‌ند.

نوري اضافه كرد: ديكتاتورهاي حكومت بحرين و آل سعود از آگاهي زنان بحرين اطلاعي ندارند 35 نفر از مجموعه 800 نفري از زنان بحرين كه توسط حكومت بحرين دستگير شده‌اند داراي موقعيت‌هاي اجتماعي و تحصيلات بالايي هستند.

وي بيان كرد: آل خليفه و آل سعود قصد دارند تا شعور سياسي كه در بين زنان بحريني رشد كرده و بيدار شده و خود را در كف خيابان‌هاي نشان مي‌دهد سركوب كنند، چراكه آگاهي‌ بيدار شده زن بحريني مي‌تواند به خانواده آنها نيز انتقال يابد.

اين كارشناس مطالعات منطقه‌ تأكيد كرد: حكومت بحرين و آل سعود تصور مي‌كردند آزار و اذيت زنان مي‌تواند شور و هيجان انقلابي آنها را خاموش كند به همبن دليل با علم به اينكه حجاب نزد زن مسلمان از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است با كشف حجاب قصد داشتند به جايگاه زن مسلمان خدشه وارد كنند.

وي تصريح كرد: مورد تعرض قرار دادن زنان مسلمان بحرين زمينه براي حضور بيش از پيش ساير زنان همچنين مردها در عرصه‌هاي مبارزه انقلابي را فراهم مي‌كند حتي كساني كه شك دارند كه به انقلابيون بپيوندند نيز با اين اعمال خشونت‌ها نسبت به مبارزه و ادامه پايداري در راه اسلام و مبارزه با ديكتاتورها مصصم مي‌شوند.

نوري با بيان اينكه پايگاه پنجم نيروي دريايي آمريكا در بحرين قرار دارد گفت:‌ صهيونيست‌ها با مقاومت و تلاش مردم، مصر را از دست‌داده‌اند از طرفي با به ثمر رسيدن تلاش‌هاي مردم مسلمان بحرين، تسلط‌شان بر كشورهاي حوزه خليج فارس دچار مشكل مي‌شود.

وي عنوان كرد: اگر آل سعود بتواند آل خليفه را همچنان بر مسند حكومت نگه دارد، توانسته حكومت خود را حفظ كند و تنها براي حفظ حكومت است كه به اين صورت از زنان انتقام مي‌گيرد.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان