{{خبرگزاري فارس:}} رئيس كميته حقوق بشر مجلس گفت: زنان و كودكان بي‌دفاع بحرين در شرايط نامساعدي به سر مي‌برند و زنان فعال اجتماعي كه به مخالفت با رژيم حاكم برخواسته‌اند، به طور مرتب تهديد شده يا مورد تجاوز قرار مي‌گيرند.

زهره الهيان در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: شرايطي كه هم‌اكنون در بحرين شاهد آن هستيم و ظلم و جنايتي كه عليه مردم مسلمان اين كشور صورت مي‌گيرد، مسائلي است كه با هيچ منطقي سازگار نيست.

وي افزود: زنان و كودكان بي‌دفاع بحرين در شرايط نامساعدي به سر مي‌برند و زنان فعال اجتماعي كه به مخالفت با رژيم حاكم برخواسته‌اند، به طور مرتب تهديد شده يا مورد تجاوز قرار مي‌گيرند.

رئيس كميته حقوق بشر مجلس با بيان اينكه جنازه‌هاي بسياري از زنان مخالف با رژيم حاكم در بحرين به خانواده آنها تحويل داده مي‌شود، عنوان كرد: اين وقايع هر انسان آزاده‌اي را به مقابله با كشتار مردم بحرين دعوت مي‌كند.

الهيان ادامه داد: علاوه بر بحث نقض حقوق زنان و كودكان، ساير اتفاقاتي كه در بحرين رخ مي‌دهد با مباني حقوق بين‌الملل سازگار نيست؛ اين اقدامات بدون توجه به حقوق بين‌الملل اتفاق مي‌افتد.

وي با اشاره به اينكه پزشكاني كه مسئول درمان مجروحان هستند، دستگير و شكنجه شده و مجروحان نيز از بيمارستان‌ها ربوده شده و در زير شكنجه به شهادت مي‌رسند، اظهار داشت: سكوت مجامع بين‌المللي در مقابل اين فجايع، تعجب جامعه جهاني را برانگيخته است.

رئيس كميته حقوق بشر مجلس بيان كرد: برخي از مسئولان مجامع بين‌المللي در مقابل اين فجايع بحرين فقط به ابراز نگراني اكتفا كرده‌اند و در اين ميان جايگاه سازمان ملل به عنوان حامي صلح و امنيت زير سؤال است و اگر در شوراي حقوق بشر و امنيت سازمان ملل، مسئله بحرين مطرح نشود، جايگاه اين سازمان به شدت زير سؤال مي‌رود.

الهيان تصريح كرد: ايران درخواست تشكيل نشست ويژه شوراي حقوق بشر سازمان ملل به منظور بررسي فجايع بحرين را مطرح كرد و نمايندگان ما در ژنو اين درخواست را عنوان كردند اما با مخالف شديد كشورهاي عربي و غربي روبه‌رو شدند.

 • جنبش «من هم»

  جنبش «من هم» در ایران و بومی‌سازی آن

  بیدارزنی: آزار جنسی و تجاوز تقریبا در همه کشورها وجود دارد و امری مختص به ایران نیست، اما …
 • ﺟﺎنِ ﺧﻮار

  بیدارزنی: کتاب ﺟﺎنِ ﺧﻮار نوشته نیلو شاتو (نام مستعار) برای اولین بار و به درخواست نویسنده …
 • ۴۰ سال زندگی یک فمینیست در ایران

  بیدارزنی: خدیجه مقدم متولد ۱۳۳۱ است و سال‌ها در ایران فعالیت سیاسی و اجتماعی داشته است. او…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان