دختران بیشتر مورد تنبیه بدنی و کودک آزاری قرار می گیرند

0
202

شهرزادنیوز: بر پایه آمارهای موجود در رابطه با کودک آزاری، دختران با سهم 52.5 درصدی از گزارش‌های کودک آزاری، بیشتر مورد آزار قرار می گیرند.

گزارش خبرگزاری مهر حاکیست که کودک آزاری در ایران رو به افزیش است و علاوه بر آزارهای عاطفی، انواع خشونت‌ها، از جمله سوزاندن، کتک زدن و شکستن استخوان‌ها را در بر می گیرد.

به باور کارشناسان، کودک‌آزاری رایج‌ترین شکل خشونت خانگی است که ریشه در قوانین، خرده فرهنگها و آموزش خانواده‌ها دارد.

به گفته یک حقوقدان و عضو هیأت علمی دانشگاه، بیشتر کودکانی که مورد آزار قرار می گیرند در رده سنی یک تا پنج سال قرار دارند و اغلب آنها نیز توسط پدران خود آزار می شوند که خود را مالک فرزندان خویش می دانند واین باور به نوعی ریشه در قوانین ما و برخی باورها دارد.

طبق آمار واحد مددکاری انجمن حمایت از کودکان، نتایج یک تحقیق میدانی در ایران نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد والدین تنبیه بدنی کودکان را حق خود و یکی از راه‌های تربیت کودکان می دانند. همچنین بر اساس آمار سازمان بهزیستی ۱۴۴ هزار و ۵۶۵ مورد کودک‌آزاری در شش ماه اول سال ۸۸ به اورژانس اجتماعی گزارش شده است.

یکی از پر سرو صدا ترین موارد، مورد دختر 8 ساله ایست که ناپدری اش دو ساعد او را شکسته و به شدت کتک زده و با آتش سیگار تن اش را سوزانده است. این کودک به شدت آسیب دیده، هم اکنون در بیمارستان بستری است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.