{{خبرگزاري بين المللي زنان}} : «ملک عبدالله» به دنبال اظهارات دخترش، مبنی بر حمایت از جنبش زنان عربستانی برای دستیابی به حقوق بیشتر، به شدت از دست وی ناراحت و به همین دلیل، بیماری وی تشدید شده است.
به گزارش خبرگزاري زنان ؛ صبح امروز، منابع آگاه از کاخ پادشاهی عربستان سعودی فاش کردند، حال شاهزاده «سلطان بن عبدالعزیز آل سعود»، ولیعهد عربستان سعودی وخیم شده است.

اين منابع آگاه در ادامه افزودند: وی چند روزی است، به هیچ وجه صدایی را نمی شنود و کسی را نمی شناسد.

این خبر در حالی توسط برخی پایگاه های خبری جهان عرب منتشر شده که حال «ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود»، پادشاه سعودی نیز تا چند هفته پیش وخیم اعلام شده بود و اکنون نیز زیر نظر یک تیم پزشکی ویژه است و گفته می شود، به دنبال تنش های اخیر در منطقه، وضعیت جسمی مطلوبی ندارد.

این منابع آگاه مدعی شده اند که «ملک عبدالله» به دنبال اظهارات دخترش، مبنی بر حمایت از جنبش زنان عربستانی برای دستیابی به حقوق بیشتر، به شدت از دست وی ناراحت و به همین دلیل بیماری وی تشدید شده است. ناراحتی «عبدالله» از سخنان دخترش از این است که احتمال می دهد، چنین موضع گیری هایی به دیگر جوانان خاندان «آل سعود» نیز سرایت کرده و سبب تشدید اختلاف در میان خاندان «آل سعود» شود.

خبر وخیم شدن حال ولیعهد، در حالی است که خبر مرگ شاهزاده «صيتة بنت عبدالعزيز بن عبدالرحمن آل سعود» 83 ساله، خواهر پادشاه و ولیعهد سعودی نیز چهار روز پیش در خبرگزاری رسمی عربستان سعودی منتشر شد.

در همین حال، کارشناسان مسائل سیاسی و اقتصادی پیش بینی کرده اند، در صورت مرگ ولیعهد و پادشاه سعودی، حکومت سعودی ها در عربستان با خطر جدی روبه رو شده و افزون بر بروز اعتراضات گسترده مردمی، در درون این خاندان بر سر جانشینی «عبدالله» نیز نزاعی خونین در خواهد گرفت.

همچنین این مسأله، نه تنها بر روند و وضعیت اقتصادی این کشور که اقتصاد جهان را نیز تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان