جنبش زنان عربستان بیماری ملک عبدالله را تشدید کرد

0
168

{{خبرگزاری بین المللی زنان}} : «ملک عبدالله» به دنبال اظهارات دخترش، مبنی بر حمایت از جنبش زنان عربستانی برای دستیابی به حقوق بیشتر، به شدت از دست وی ناراحت و به همین دلیل، بیماری وی تشدید شده است.
به گزارش خبرگزاری زنان ؛ صبح امروز، منابع آگاه از کاخ پادشاهی عربستان سعودی فاش کردند، حال شاهزاده «سلطان بن عبدالعزیز آل سعود»، ولیعهد عربستان سعودی وخیم شده است.

این منابع آگاه در ادامه افزودند: وی چند روزی است، به هیچ وجه صدایی را نمی شنود و کسی را نمی شناسد.

این خبر در حالی توسط برخی پایگاه های خبری جهان عرب منتشر شده که حال «ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود»، پادشاه سعودی نیز تا چند هفته پیش وخیم اعلام شده بود و اکنون نیز زیر نظر یک تیم پزشکی ویژه است و گفته می شود، به دنبال تنش های اخیر در منطقه، وضعیت جسمی مطلوبی ندارد.

این منابع آگاه مدعی شده اند که «ملک عبدالله» به دنبال اظهارات دخترش، مبنی بر حمایت از جنبش زنان عربستانی برای دستیابی به حقوق بیشتر، به شدت از دست وی ناراحت و به همین دلیل بیماری وی تشدید شده است. ناراحتی «عبدالله» از سخنان دخترش از این است که احتمال می دهد، چنین موضع گیری هایی به دیگر جوانان خاندان «آل سعود» نیز سرایت کرده و سبب تشدید اختلاف در میان خاندان «آل سعود» شود.

خبر وخیم شدن حال ولیعهد، در حالی است که خبر مرگ شاهزاده «صیته بنت عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل سعود» 83 ساله، خواهر پادشاه و ولیعهد سعودی نیز چهار روز پیش در خبرگزاری رسمی عربستان سعودی منتشر شد.

در همین حال، کارشناسان مسائل سیاسی و اقتصادی پیش بینی کرده اند، در صورت مرگ ولیعهد و پادشاه سعودی، حکومت سعودی ها در عربستان با خطر جدی روبه رو شده و افزون بر بروز اعتراضات گسترده مردمی، در درون این خاندان بر سر جانشینی «عبدالله» نیز نزاعی خونین در خواهد گرفت.

همچنین این مسأله، نه تنها بر روند و وضعیت اقتصادی این کشور که اقتصاد جهان را نیز تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.