کمیته گزارشگران حقوق بشر: لاله حسن‌پور روز یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۰ به شکل کتبی برای اجرای حکم به زندان اوین احضار شد.

بر اساس این حکم کتبی، وی باید تا حداکثر سه روز دیگر، یعنی ظهر چهارشنبه، خود را به زندان اوین معرفی کند. گفتنی است، پیش از این لاله حسن‌پور در یکشنبه گذشته برای پیگیری نتیجه رای دادگاه تجدید نظر خود به دادگاه انقلاب مراجعه کرده و به صورت شفاهی به وی اعلام می‌شود که باید خود را برای اجرای حکم به زندان اوین معرفی کند. این در حالی است که این فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

اتهامات لاله حسن پور، «عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر و فعالیت در خبرگزاری هرانا»، «اجتماع و تبانی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «توهین به مقدسات» و «توهین به ریاست جمهوری» عنوان شده بود.

لاله حسن‌پور، روز سه شنبه بیست و پنجم اسفندماه سال هشتاد و هشت توسط ماموران امنیتی در منزل پدری‌اش در تهران بازداشت شد و مدت ۷۰ روز را در سلول‌های انفرادی بند ۲- الف زندان اوین محبوس بود و سپس با تبدیل قرار موقت بازداشت به وثیقه به طور موقت آزاد شد.

لازم به ذکر است که این فعال حقوق بشر و زنان، در طول مدت بازداشت جهت تن دادن به اعترافات تلویزیونی از سوی بازجویان به شدت تحت فشار قرار گرفته بود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان