مطالبه مهریه ‌۵٠٠ سکه‌ای برای وادار کردن شوهر به کار

0
113

زنی در دادگاه خانواده گفت: شوهرم بسیار بی‌مسوولیت است و سرکار نمی‌رود من نیز مهریه 500 سکه‌ام را می‌خواهم تا او مجبور شود برای پرداخت آن به سرکار برود.

به گزارش خبرنگار حقوقی ایسنا، زن جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مطالبه مهریه خود را به قاضی شعبه 245 این مجتمع قضایی ارائه کرد. این زن در مقابل قاضی این شعبه با بیان اینکه حدود 7 سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد و شوهرم 4 سال است که سرکار نمی‌رود، گفت: شوهرم بسیار بی‌مسوولیت است و حاضر نیست خرجی خانه را بدهد و من مجبور به درخواست مهریه‌ام هستم.

وی با اشاره به اینکه ما یک فرزند 2 ساله داریم، ادامه داد: مهریه‌ام 500 سکه بهار آزادی است و با اینکه می‌دانم شوهرم این میزان پول را ندارد ولی آن را درخواست کردم تا او سرکار برود و مهریه‌ام را بپردازد.

زن بار دیگر در حضور قاضی این پرونده گفت: حاضرم به شوهرم این فرصت را برای پرداخت مهریه بدهم تا در هنگام کار کردن مهریه‌ام را از حقوقش بپردازد ولی باید سرکار برود.

وی با بیان اینکه شوهرم اصلا خسیس نیست بلکه فقط بی‌مسوولیت است، افزود: مهریه حق من است و شوهرم باید آن را بپردازد.

زن ادامه داد: شوهرم باید هرچه سریع‌تر به سرکار برود و روند زندگی مشترک‌مان را تغییر دهد، من قصد جدایی از او را ندارم و فقط قصدم تغییر روند زندگی‌مان است.

قاضی بعد از شنیدن اظهارات زن جوان و صحبت کردن با مرد، حکمی مبنی بر الزام مرد به پرداخت مهریه صادر نکرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.