مشاور وزير كار در امور بانوان و خانواده :

بسته پیشنهادی بیمه کمک کدبانو به شورای فرهنگی اجتماعی زنان رفت

0
186

{{خبرگزاری بین المللی زنان :}} مشاور وزیر کار در امور بانوان و خانواده گفت: بسته ای را با عنوان بیمه کمک کدبانو به شورای فرهنگی اجتماعی زنان پیشنهاد کردیم تا بتوانیم از زنان شاغل فاقد بیمه حمایت کنیم.

به گزارش خبرگزاری زنان ؛ فاطمه فراهانی در گفتگو با برنا از ارایه بسته پیشنهادی مبنی بر قانون اساسی، قانون کار و چشم انداز بیست ساله خبر داد و اظهار داشت: این بسته را با عنوان بیمه کمک کدبانو به شورای فرهنگی اجتماعی زنان پیشنهاد کردیم تا بتواند از زنان شاغلی که از حمایتهای بیمه ای برخوردار نیستند، حمایت کنند.

مشاور وزیر کار و امور اجتماعی در امور بانوان و خانواده افزود: همچنین سعی کردیم در بخش اصلاح قانون کار با نگاهی حمایتی و تسهیل گرایانه قوانین مربوط به کار زنان را اصلاح کنیم.

فراهانی توضیح داد: بیشترین نگاه ما بر اصلاح قوانینی درباره مسایلی چون کارهای سخت و زیان آور، مرخصی زایمان، اولویت زنان برای تقلیل ساعات کاری و دورکاری و… بود.

مشاور وزیر کار و امور اجتماعی در امور بانوان و خانواده گفت: به طور مثال زمان ابلاغ طرح دورکاری سعی کردیم این طرح در وزارت کار و امور اجتماعی با اولویت خانم ها اجرا شود و از سوی دیگر نیز جلسات توجیهی برای بانوان شاغل در وزارتخانه داشتیم تا ابهامات رفع شود و آنها دریابند این طرح تا چه اندازه می تواند در پیشبرد مدیریت کار و زندگی شان مؤثر باشد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.