عضو فراكسيون زنان درگفت‌وگو با ايسنا:

پیشنهاداتی جهت افزایش بودجه زنان، به تلفیق ارایه کرده‌ایم

0
243

عضو فراکسیون زنان مجلس عنوان کرد که این فراکسیون، برای عادلانه‌تر کردن لایحه بودجه پیشنهاداتی به کمیسیون تلفیق ارایه کرده است.

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید به اینکه فراکسیون زنان در تلاش است تا با ارایه پیشنهاداتی بودجه را عادلانه‌تر کند، تصریح کرد: البته تحقق این امر بستگی به تصویب این پیشنهادات از سوی کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس دارد تا بتوانیم بودجه‌ پیشنهادی دولت برای مرکز امور زنان را تا حدودی افزایش دهیم.

به گفته وی، معمولا در لایحه تقدیمی بودجه دولت، اعتباری برای یک سال فعالیت دستگاه‌ها پیش‌بینی می‌کند اما در برنامه پنجم وظایفی برای یک دوره پنج ساله تعیین می‌شود که باید در طول 5 سال محقق شود، بودجه سال آینده مرکز امور زنان و خانواده هم بر اساس سندهای تنظیم شده در این مرکز تعیین می‌شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید به اینکه یک پنجم برنامه پنج ساله پنجم در سال 90 باید اجرا شود، افزود: لذا لازم است دولت بودجه مورد نیاز دستگا‌ه‌های مختلف از جمله مرکز امور زنان را به نحوی تخصیص دهد تا در راستای تحقق احکام مورد نظر برنامه پنجم باشد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: ماده 230 برنامه پنجم دولت در راستای کارهایی است که دولت باید در جهت استیفای حقوق قانونی و شرعی زنان در طول پنج سال انجام دهد تا مطابق آن سندهای فرابخشی در مرکز امور زنان آماده شود و بودجه تخصیص یابد.

آلیا همچنین خاطرنشان کرد: دولت برای یکسال، پایه‌ای از بودجه ارایه کرده که فراکسیون زنان تلاش می‌کند تا حتی الامکان این بودجه را افزایش دهد، چراکه اگر بودجه مناسب تعیین شود به تناسب آن فعالیت‌ها موثرتر خواهد بود.

عضو فراکسیو زنان در اظهار کرد: با توجه به تغییرات اعمال شده در ساختار داخلی مرکز امور زنان امیدوارم بودجه پیشنهادی با تصویب کمیسیون تلفیق و صحن علنی بر اساس اصلاحات در نظر گرفته شده افزایش پیدا کند.

وی در پایان افزود: اگرچه در صورتیکه همه اعتبارات تخصیص یافته توسط مرکز امور زنان جذب شود و این دستگاه‌ با کسری چشم گیری در سال آینده مواجه شود دولت با ارایه لایحه متمم بودجه این مشکل را رفع می‌کند اما ان‌شاءالله با تصویب پیشنهادات فراکسیون زنان بودجه‌ای مکفی برای مرکز امور زنان در سال 90 تصویب شود تا شاهد تحقق اهداف این مرکز باشیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.