عضو فراكسيون زنان مجلس عنوان كرد كه اين فراكسيون، براي عادلانه‌تر كردن لايحه بودجه پيشنهاداتي به كميسيون تلفيق ارايه كرده است.

فاطمه آليا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با تاكيد به اينكه فراكسيون زنان در تلاش است تا با ارايه پيشنهاداتي بودجه را عادلانه‌تر كند، تصريح كرد: البته تحقق اين امر بستگي به تصويب اين پيشنهادات از سوي كميسيون تلفيق و صحن علني مجلس دارد تا بتوانيم بودجه‌ پيشنهادي دولت براي مركز امور زنان را تا حدودي افزايش دهيم.

به گفته وي، معمولا در لايحه تقديمي بودجه دولت، اعتباري براي يك سال فعاليت دستگاه‌ها پيش‌بيني مي‌كند اما در برنامه پنجم وظايفي براي يك دوره پنج ساله تعيين مي‌شود كه بايد در طول 5 سال محقق شود، بودجه سال آينده مركز امور زنان و خانواده هم بر اساس سندهاي تنظيم شده در اين مركز تعيين مي‌شود.

عضو فراكسيون زنان مجلس با تاكيد به اينكه يك پنجم برنامه پنج ساله پنجم در سال 90 بايد اجرا شود، افزود: لذا لازم است دولت بودجه مورد نياز دستگا‌ه‌هاي مختلف از جمله مركز امور زنان را به نحوي تخصيص دهد تا در راستاي تحقق احكام مورد نظر برنامه پنجم باشد.

نماينده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: ماده 230 برنامه پنجم دولت در راستاي كارهايي است كه دولت بايد در جهت استيفاي حقوق قانوني و شرعي زنان در طول پنج سال انجام دهد تا مطابق آن سندهاي فرابخشي در مركز امور زنان آماده شود و بودجه تخصيص يابد.

آليا همچنين خاطرنشان كرد: دولت براي يكسال، پايه‌اي از بودجه ارايه كرده كه فراكسيون زنان تلاش مي‌كند تا حتي الامكان اين بودجه را افزايش دهد، چراكه اگر بودجه مناسب تعيين شود به تناسب آن فعاليت‌ها موثرتر خواهد بود.

عضو فراكسيو زنان در اظهار كرد: با توجه به تغييرات اعمال شده در ساختار داخلي مركز امور زنان اميدوارم بودجه پيشنهادي با تصويب كميسيون تلفيق و صحن علني بر اساس اصلاحات در نظر گرفته شده افزايش پيدا كند.

وي در پايان افزود: اگرچه در صورتيكه همه اعتبارات تخصيص يافته توسط مركز امور زنان جذب شود و اين دستگاه‌ با كسري چشم گيري در سال آينده مواجه شود دولت با ارايه لايحه متمم بودجه اين مشكل را رفع مي‌كند اما ان‌شاءالله با تصويب پيشنهادات فراكسيون زنان بودجه‌اي مكفي براي مركز امور زنان در سال 90 تصويب شود تا شاهد تحقق اهداف اين مركز باشيم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان