طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه های سراسر کشور

0
145

{{دانشجونیوز:}} در پی اجرایی کردن سیاست های وزارت علوم ایران مبنی بر تفکیک کامل جنسیتی در دانشگاه های سراسر کشور, مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی گفته است که “وزارت علوم در بحث ایجاد دانشگاه‌های تک‏جنسیتی با دید مثبت عمل می‌کند.”
fه گزارش خبرگزاری فارس، ابوالفضل حسنی مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در سومین نشست رؤسای دانشگاه‌های منتخب استانی آمایش آموزش عالی که در هرمزگان بدون اشاره به کیفیت دانشگاه ها و شکست سیاسیت های وزارت علوم در بهبود روند تحصیلی، افزود: در حال حاضر 2 هزار و 232 مجموعه در زیرنظام‌های آموزش عالی فعالیت می‌کنند.

وی گفت: قبل از انقلاب جمعیت دانشجویی کشور فقط 170 هزار نفر بود اما امروز تا پایان برنامه چهارم توسعه این آمار 3.8 میلیون دانشجو است.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با بیان اینکه در حال حاضر 150 رشته تحصیلی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد، ‌گفت: از این پس دانشگاه‌های مادر استان‌ها باید به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بپردازند و مقطع کارشناسی به دانشگاه‌های شهرستان‌ها و دانشگاه‌های غیرانتفاعی‌ها واگذار می‌شود.

حسنی همچنین در جمع رؤسای دانشگاه‌های منتخب استانی آمایش آموزش عالی گفت: وزارت علوم به ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی دید مثبت دارد.

گفتنی است معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری احمدی نژاد نیز در هفته های گذشته با اشاره به قانونی بودن طرح تفکیک جنسیتی و خط کشی بین پسران و دختران دانشگاه های سراسر کشور بر لزوم عملیاتی کردن این طرح اشاره کرده و از فراهم بودن شرایط برای عملیاتی کردن این طرح خبر داده بود.

بنظر می رسد، با توجه به تاکید مقامات مسئول و همچنین انتقادات گسترده روحانیون هوادار دولت از اجرایی نشدن این طرح، در آینده نزدیک شاهد جدا سازی سیستماتیک دختران و پسران در دانشگاه های ایران باشیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.