{{خبرآن لاین:}} متخلفان گمان می‌کنند که پلیس راهنمایی و رانندگی به رفتارهای غیر اخلاقی کاری ندارد اما مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به این تخلفات حساس و سخت‌گیری کنند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: متخلفان گمان می‌کنند که پلیس راهنمایی و رانندگی به رفتارهای غیر اخلاقی کاری ندارد اما مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به این تخلفات حساس و سخت‌گیری کنند.

به گزارش فارس سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در همایش رؤسای پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: پلیس در سفرهای نوروزی باید بدون اغماض و با قاطعیت با متخلفان برخورد کند. از سال آینده قانون جدید راهنمایی و رانندگی اجرایی می‌شود و پلیس باید در این زمینه قاطعانه اقدام کند.

سردار احمدی‌مقدم با اشاره به میزان کشته‌های رانندگی گفت: با توجه به ابلاغ قانون جدید راهنمایی و رانندگی و هدفمندی یارانه‌ها باید سال آینده میزان کشته‌ها 10 درصد کاهش پیدا کند. با توجه به کاهش 20 درصدی مصرف سوخت و افزایش سفر با وسایل نقلیه عمومی این میزان کاهش کشته‌ها در سال آینده حتمی است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: اینکه می‌گویند پلیس اگر جریمه نکند حقوق نمی‌گیرند همگی برای این است که عقب‌نشینی کنیم ولی پلیس باید قانون را با قاطعیت اجرا کند زیرا جریمه‌ها به حساب خزانه واریز می‌شود و هیچ ارتباطی با حقوق پرسنل ندارد.

به گفته او تقریباً 50 درصد جریمه‌ها پرداخت می‌شود و 30 درصد از این جریمه‌ها نیز بخشیده می‌شود.

سردار احمدی‌مقدم از پرسنل راهنمایی و رانندگی خواست تا برای افزایش امنیت اخلاقی حساس باشند و در صورت لزوم سختگیری کنند.

او گفت: رفتارهای غیراخلاقی، کشف حجاب و دیگر موارد را سختگیری کنید و اجازه ندهید این اتفاقات روی دهد. برخی متخلفان گمان می‌کنند که پلیس راهنمایی و رانندگی به موارد رفتارهای غیر اخلاقی کاری ندارند، اما از این به بعد شما سختگیری کنید.

سردار احمدی‌مقدم گفت: پلیس راه نیز در زمینه اتوبوس‌ها و حمل و نقل عمومی مراقبت کند زیرا برای نماز وقت نمی‌گذارند. برخی تصاویر روی کامیون‌ها و اتوبوس‌ها که تبلیغ گروه‌های همجنس‌گرا و مسائل دیگر است نصب می‌شود که باید در این زمینه نیز سختگیری شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان