خبرگزاري فارس: سخنگوي فراكسيون زنان مجلس با بيان اينكه در لايحه بودجه سال 90 اعتباري براي اجرايي شدن مصوبات حوزه زنان و خانواده در برنامه پنجم توسعه اختصاص نيافته است، گفت: در لايحه بودجه سال آينده براي اختصاص اعتبار به موضوع عفاف و حجاب بي‌توجهي شده است.

لاله افتخاري در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در لايحه بودجه سال 90 اعتبار قابل توجهي به بحث عفاف و حجاب اختصاص نيافته است.

وي در ادامه افزود: در‌خصوص اختصاص اعتبار بيشتر به موضوع عفاف و حجاب دو پيشنهاد تنظيم كرده‌ام و آن را به امضاي نمايندگان مجلس رسانده‌ام؛ احساس مي‌شود كه بايد از طريق راه‌هاي مختلف تلاش كرد تا بودجه‌اي در رابطه با تبليغ، ترويج، اطلاع‌رساني و تبيين عفاف و حجاب اختصاص يابد.

سخنگوي فراكسيون زنان مجلس با بيان اينكه در راستاي اجرايي ‌شدن مصوبه برنامه پنجم توسعه در زمينه زنان اعتبار خاصي اختصاص نيافته است، عنوان كرد: در لايحه بودجه سال 90 به مصوبه برنامه پنجم توسعه در حوزه زنان، تحكيم بنيان خانواده و عفاف و حجاب توجهي نشده است.

وي ادامه داد: فراكسيون زنان مجلس با برخي از وزارتخانه‌ها مانند وزارت علوم قبل از ارائه لايحه بودجه به مجلس رايزني‌هايي را انجام داده است تا براي اجرايي شدن مصوبات برنامه پنجم توسعه در حوزه زنان و خانواده اعتباري را اختصاص دهند ولي تمام وزارتخانه‌ها و استانداري‌ها بايد براي اجراي اين مصوبات اعتباري را در نظر بگيرند همچنين فراكسيون زنان مجلس پيشنهاد اختصاص اعتباري خاص براي اجراي مصوبات برنامه پنجم توسعه در حوزه زنان و خانواده در بودجه سال آينده را ارائه خواهد كرد.

افتخاري گفت: طبق برنامه پنجم توسعه دولت موظف شد در جهت استيفاي كامل حقوق شرعي و قانوني زنان وظايفي را انجام دهد، پيش‌نويس اين وظايف به طور قطع از سوي مركز امور زنان و خانواده و با مشاركت ساير دستگاه‌ها آماده مي‌شود كه براي اين برنامه‌ها به بودجه نياز داريم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان