ارغوان رضایی با شكست مقابل آلا كودريتسه‌وا از روسيه، نوار ناکامی‌های یک سال اخیرش را تداوم بخشید. او با این شکست که در دور اول رخ داد، خروج زودهنگامی از رقابت‌های تنيس آزاد مونتری داشت.

رضایی که به عنوان بخت شماره سه در بازی‌های مکزیک حضور یافته بود، در یک بازی ضعیف با نتایج ۶ بر ۲ و ۶ بر یک مغلوب رقیب روس خود شد. رغوان رضایی با درخشش در رقابت‌های مادرید ۲۰۱۰ و فتح رقابت‌های باستد در سوئد، یازدهم اکتبر سال گذشته به رتبه جالب توجه پانزدهم، بین تنیس‌بازهای برتر جهان رسید.

رضایی اما با شکست‌های زودهنگام در تورنمنت‌های بعدی اما اینک در رده بیست و دوم قرار دارد. او در تنیس آزاد استرالیا، اولین گرند اسلم سال، نیز فقط یک دوره در جدول دوام آورد.

اختلاف امتیاز ارغوان رضایی با تنیس‌بازهایی که پایین‌تر از او قرار دارند بسیار ناچیز است و در صورت ناکامی مشابه در تورنمنت بعدی، احتمال خروج او از جمع ۳۰ تنیس باز برتر جهان وجود دارد.

کارولینه ووزنیاکی از دانمارک، رتبه نخست جهان را در اختیار دارد و ورا زووناروا از روسیه نیز در تعقیب اوست. بخت شماره یک رقابت‌های مونتری، یلنا یانکوویچ از صربستان است که هفته گذشته در نیمه‌نهایی رقابت‌های دوحه مغلوب ورا زوناروئه‌وا از روسیه شده بود.

بازی‌های دور اول

پولونا هركوگ بخت هشتم مسابقات از اسلوونی، بر آنجليکا كربر آلمانی غلبه كرد. سارا ارانی از ایتالیا هم یوهانا لارسون سوئدی را تسلیم کرد. یولیا گوئرگس آلمانی به سنیا پرواک روسی با نتیجه ۲ بر صفر باخت. ملانی اودن آمریکایی از سد هموطنش وانیا کینگ گذشت. آناستازیا پاولیوچنکووا از روسیه در یک بازی دشوار که سه ست به طول انجامید، النی دانیلی دو(یونان) را پشت سر گذاشت. يلنا يانكوويچ از صربستان، نفر ششم حال حاضر جهان، هم در دور اول به مصاف لوردز دومينيگز رفت و بر او چیره شد. ژیمنا هرموسو، نماینده میزبان، مغلوب الکساندرا ووزنیاک کانادایی شد. آلیز کورنت فرانسوی هم سیمونا هالپ رومانیایی را از دور مسابقات حذف کرد. آناستازیا سواتسوآ از لتونی نیز مقابل لورا پوستیو از اسپانیا به برتری رسید.

رقابت‌های دور دوم

لوسی هرادچکا از جمهوری چک در سه ست مغلوب سنیا پرواک شد تا او را راهی یک‌چهارم نهایی کند. گیزلا دولکو هم به راحتی بر الکساندرا ووزنیاک کانادایی غلبه کرد. دولکو هفته قبل در تورنمنت آکوپولکو به مقام قهرمانی رسیده بود که چهارمین قهرمانی‌اش در رقابت‌های تنیس محسوب می‌شود. او حالا برای راهیابی به نیمه‌نهایی باید مقابل پرواک از روسیه قرار بگیرد.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان