ایسنا: نایب رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در خصوص استخدام نیروها در خانه‌های سلامت گفت: با توجه به اینکه اکثر این نیروها از بانوان شهر هستند اما در خصوص استخدام و بیمه آنها هنوز اقدام موثری صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمد حقانی در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران گفت: هر سازمانی که تشکیل می‌شود طبق قانون وظایف و مأموریتهایی به عهده آن سازمان گذاشته می شود که برای اجرای آنها نیاز به نیروی انسانی دارد. بی تردید محور همه توسعه‌ها به ویژه توسعه پایدار نیروی انسانی است.

وی افزود: بی تردید به کار گیری نیروی انسانی باید برابر ضوابط و قوانین باشد. در حال حاضر با وجود ۳۷۴ خانه سلامت زیر مجموعه اداره کل سلامت شهرداری تهران نقش مهمی در ارتقاء سلامت شهروندان دارند؛ اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که بیش از ۴۰۰ نفر از نیروهای این خانه‌های سلامت که اکثرا از بانوان شهر و با تحصیلات کارشناسی و بالاتر هستند حتی یک کاغذ پاره هم به عنوان استخدام و یا به کارگیری آنها منطبق بر قوانین در دستشان وجود ندارد.

حقانی ادامه داد: در برخی موارد این نیروها حقوق خود را از پیمانکاران خدمات شهری دریافت می‌کنند. موضوعی که به حق زیبنده بانوان کشور ما نیست. این نیروها در عرصه ارتقای سلامت جامعه تلاش می‌کنند و زحمت بسیاری می‌کشند اما متاسفانه این بانوان هیچ گونه امنیت شغلی ندارند و حتی نمی‌توانند از مرخصی زایمان استفاده کنند.

در همین راستا طی روزهای اخیر پیامکهای زیادی برای اعضای شورای شهر تهران ارسال کردند تا از این طریق به معضل آنها رسیدگی شود.

وی تاکید کرد: اداره کل سلامت شهرداری تهران که با دغدغه‌های موجود برای بانوان تشکیل شده است، باید در این خصوص چاره اندیشی کند. بی تردید اشتغال غیرقانونی بانوان و استفاده ارزان از این نیروی کار زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست. باید به وضعیت بیمه‌ای این نیروها رسیدگی شود چرا که این بانوان خود را عضو خانواده شهرداری تهران می‌دانند.

نایب رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: البته این مسئله برای سایر نیروهای بکار گرفته شده در سرای محلات نیز وجود دارد که انتظار داریم به این مشکل رسیدگی شود و هرچه سریعتر نحوه به کار گیری این افراد مرتفع شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان