{{شهرزاد نیوز:}} نهاد “زنان سازمان ملل متحد” روز پنجشنبه 24 فوریه، طی مراسمی در سالن مجمع عمومی در نیویورک، کار خود را رسما ً آغاز کرد.

این نهاد جایگزین چهار سازمان امداد زنان و گروه زنان می شود تا از توانایی بیشتری در پیشبرد حقوق زنان در سطح جهان برخوردار گردد. رئیس این نهاد نو بنیاد، میشل باچلت، رئیس جمهور سابق شیلی، است.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل، در مراسم گشایش این نهاد گفت: ما زنان سازمان ملل را برای میلیون ها دختری که تنها به خاطر دختر بودن نمی توانند به مدرسه بروند، بنیاد کردیم. برای میلیون ها زنی که آلوده به ویروس ایدز شده اند و به ندرت مورد رسیدگی قرار می گیرند، چرا که زن هستند. و نیز برای میلیون ها انسانی که هر روزه مجبورند خشونت را تجربه کنند، تنها به خاطر آن که زن هستند.

میشل باچلت، طی سخنانی، ضمن بر شمردن خدمات زنان در زمینه های فرهنگ، سیاست و دانش، اظهار داشت که هر روزه میلیون ها نفر دچار تبعیض و خشونت اند، صرفا به این خاطر که زن هستند؛ و افزود: ایجاد این سازمان برای کشورهایی که زنان را مورد تبعیض قرار می دهند، باخت بزرگی است و برای آن هایی که حقوق زنان را رعایت می کنند، دستاوردی. هیچ جامعه ای نمی تواند برای همیشه بر نیرو و اندیشه های خلاقانه نیمی از ملت خود چشم بپوشد.

از ایران، فاطمه آجرلو و فاطمه آلیا، دو تن از نمایندگان جناح محافظه کار مجلس شورای اسلامی، در این مراسم شرکت کردند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان