{{ایلنا:}} عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با تاكيد براينكه تب بالاي تاسيس دانشگاه هاي تك جنسيتي در دانشگاه ها، امروز بيش از اينكه در ميان مردم و دانشگاهيان بالا رفته باشد در ميان مسئولان آموزشي كشور بالا گرفته است، اظهار داشت: در حال حاضر احساس مي شود دولت بيش از پيش اصرار و تقاضا دارد تا مردم و دانشگاهيان چرا كه بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها نه در مجلس و نه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث نشده،اکثر بحث‌ها درباره تفکیک جنسیتی در دانشگا‌ها تنها در حد حرف است.
سعد الله نصيري در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا،‌با تاييد فضايي كه وزارت علوم براي ايجاد دانشگاه هاي تك جنسيتي ايجاد كرده است،گفت: بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها نه در مجلس و نه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث نشده است و طرحی نیز در این مورد از وزارت علوم مطرح نمی‌شود، اکثر بحث‌ها درباره تفکیک جنسیتی در دانشگا‌ها تنها در حد حرف است كه فلان مسئول خبر از تاسيس يا بررسي چند تعداد دانشگاه را مي دهد كه هیچ طرح کارشناسی پشت آنها نیست.
نصيري با بيان اينكه باتوجه به اینکه بانوان در چند سال اخیر درصد بالایی از قشر دانشجو را تشکیل می‌دهند و در دانشگاه‌ها نقش فعال‌تری نسبت به آقایان پیدا کرده‌اند ،اظهار داشت: اکنون انعکاس بین المللی این مساله در فضاهای فرهنگی دنیا امتیاز خوبی برای کشور ما محسوب می‌‌شود، اجرای چنین کاری چه در داخل به لحاظ علمی و چه در خارج به لحاظ فضای فرهنگی به ما آسیب خواهد زد.
عضو كميسيون آموزش مجلس با اشاره به اينكه معتقديم انجام این کار باعث خواهد شد که بخش خواهران آموزش عالی ما آسیب جدی بیند،گفت:طرحی که در دهه 60 توسط شورای عالی انقلاب به تصویب رسیده، با توجه به تغییرات با شتابی که در حوزه علم و دانش ظرف بیست و چند سال گذشته صورت گرفته نیازمند بازنگری است،زیرا تفکیک جنسیتی نگاهی یک بعدی در بحث اسلامی کردن دانشگاه‌ها است اما لازم است که یک نگاه جامع و مکتبی را نسبت به اسلامی کردن دانشگا‌ه‌ها پیشه کنیم.
به گزارش خبرنگار ايلنا، تب بالاي تاسيس دانشگاه هاي تك جنسيتي در دانشگاه امروز بيش از اينكه در ميان مردم و دانشگاهيان بالا رفته باشد در ميان مسئولان آموزشي كشور بالا گرفته است. به طوري كه مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هفته جاري از تأسیس دانشگاه دخترانه در 7 استان و درخواست راه‌اندازی دانشگاه پسرانه در 2 استان خبرداد و افزود: تقاضای راه‌اندازی دانشگاه دخترانه در زاهدان، مشهد، کرج، تبریز، سمنان، رشت و ارومیه هم اکنون در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال بررسی است.
مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاكيد كرد: دو درخواست برای راه‌اندازی دانشگاه پسرانه در قم و اصفهان نیز به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده‌اند که آنها هم در حال بررسی هستند. همچنين دانشگاه‌های “ابرار” و “رفاه” به عنوان دانشگاه‌های دخترانه‌ای است كه از سال گذشته با مجوز وزارت علوم در تهران ایجاد و به پذیرش دانشجو اقدام کرده‌اند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان