شهرزاد نیوز: بیش از 140 میلیون زن و دختر در جهان دچار ناقص سازی جنسی شده اند. هرساله حدود 3 میلیون دختر در آفریقا قربانی این سنت خونبار می شوند و تنها در مصر 91 در صد زنان “ختنه” شده اند.

بنیاد آلمانی “جمعیت جهان” با اعلام این ارقام، به مناسبت 6 فوریه، روز جهانی مبارزه با مثله کردن جنسی زنان، یادآور شد که ناقص سازی جنسی زن یکی از فاحش ترین موارد نقض حقوق بشر است و پزشکان و ماماها حق توجیه آن را ندارند.

در گزارش این بنیاد آمده است که به ویژه زنان و دختران جوان در کشورهای آفریقایی، از جمله در مصر، گینه، سودان و اریتره از این بلیه در رنجند.

طبق داده های پارلمان اروپا، حدود 500 هزار زن دچار ناقص سازی جنسی در این قاره زندگی می کنند.

به گفته ویلیام لیسی سوینگ، رئیس سازمان بین المللی مهاجرت، با افزایش شمار مهاجران در غرب، پدیده ناقص سازی جنسی زنان در اروپا نیز رو به افزایش است.

شایان گفتن است که در ایران، در کردستان، خوزستان، کرمانشاه و بخش هایی از آذربایجان غربی نیز، این سنت خونین بازمانده مردسالاری هنوز رواج دارد.

در ناقص سازی جنسی زنان، بویژه بخشی یا تمام کلیتوریس زن و لب های آلت تناسلی بریده می شود و این کار معمولا ً عواقبی ماندگار چون کابوس دایم و عفونت، حتا عفونت های منجر به مرگ، می گردد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان