خبرگزاري فارس: معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري با بيان اينكه نامه‌اي را به همراه يك نسخه از كتاب “روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري ” به شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارسال كرده‌‌ايم، گفت: تدريس اين كتاب در انتظار رأي شوراي عالي انقلاب فرهنگي است.

زهرا سجادي در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در سال 88 كتاب “روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري ” به همت مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري و توسط “غلامعلي افروز ” تدوين و سپس براي تدريس به دانشگاه‌ها پيشنهاد شد؛ اين كتاب، راه‌هاي مناسب ازدواج و انتخاب همسر را به دانشجويان مي‌آموزد.

وي با بيان اينكه مبحث ازدواج، يكي از وظايف و حيطه‌هاي فعاليت مركز امور زنان است، افزود: كتاب “روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري ” داراي بخش‌هاي مختلفي از جمله فلسفه، هدف اصلي ازدواج، زمان ازدواج، تأثير مشاوره در ازدواج، اصول و معيارهاي هم‌ساني و كُفويت در زوجيت است؛ بخشي از اين كتاب به دختران و دلايل عدم خواستگاري آنها از پسران مورد توجه خود پرداخته است.

معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان گفت: در ‌خصوص كتاب “روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري ” نامه‌اي را به همراه يك نسخه از اين كتاب به شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارسال كرده‌ و منتظر هستيم تا دستور لازم را ارائه دهند.

سجادي ادامه داد: محتويات اين كتاب شامل نكات ضروري براي آموزش به دانشجويان است كه انتخاب همسر مهم‌ترين نكته‌اي است كه بايد به دانشجو آموزش داده شود اما تنظيم خانواده مطلبي است كه پس ازدواج بايد آموزش داده شود.

وي با اشاره به اينكه مركز امور زنان با توجه به مسئوليت فرهنگي خود اقدام به تدوين كتاب “روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري ” كرد، گفت:حسين نادري منش معاون آموزش وزارت علوم كتاب فوق را ملاحظه كرده همچنين اين كتاب براي وزير علوم نيز ارسال شده است.

معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان اضافه كرد: اين كتاب كاملاً مبتني بر آموزه‌هاي دين مقدس اسلام است و با رويكرد اسلامي و به دور از هياهو نياز دانشجويان را پاسخ مي‌دهد و تدابيري در وزارت علوم در حال انجام است تا اين كتاب در دانشگاه‌ها به عنوان كتاب درسي جايگزين كتاب قبلي شود.

سجادي با بيان اينكه آموزش‌هاي تنظيم خانواده ضرورتي ندارد تا در كلاس‌هاي درس دانشگاه‌ها تدريس شود، اظهار داشت: اين مباحث مورد نياز دختران و پسران است اما در زمان ازدواج و از جمله آموزش‌هاي هنگام ازدواج است و نيازي به آموزش آنها در دانشگاه‌ها نيست.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان