پليس پاكستان از كشتن دختري ۱۷ ساله، پس از شكنجه با شوك برقي، به دستور شوراي ريش سفيدان روستا، در پي اطلاع از رابطه عاشقانه او با پسر همسايه و فرار كردن آنان به شهر كراچي، خبر داد.

مشرق،فردا به نقل از روزنامه القدس العربي چاپ لندن نوشت؛ «شيماء بيبي» دختر ۱۷ ساله پاكستاني، پس از آنكه از ازدواج با پسر همسايه كه از طبقه اجتماعي پائين‌تري بود؛ منع شد، به همراه او به «كراچي» –يكي از شهرهاي بزرگ پاكستان- فرار مي‌كند.

«زهور رباني» رئيس پليس منطقه «باهاوالبور» در شرق پاكستان كه محل وقوح جنايت بود؛ در يك مكالمه تلفني با «رويترز»، گفت: آثار شكنجه و سوختگي بر روي گردن، كمر و دست‌هاي دختر مشهود است.

رباني در توضيح جزئيات اين جنايت مي‌گويد: شيماء، «ديلاوار» پسر همسايه را دوست داشت و مي‌خواست با او ازدواج كند، ولي پس از ممانعت خانواده و خويشاوندان، به همراه او به كراچي فرار مي‌كند.

شيماء پس از آنكه با خانواده خود تماس گرفت، افراد خانواده او را براي بازگشت به خانه قانع كرده و به او قول داده‌بودند كه پس از بازگشت، به او اجازه خواهند داد تا طبق عادات جامعه با ديلاوار ازدواج كند.

به گفته رئيس پليس اين منطقه پس از بازگشت او، پدر، عمو‌ها و خويشاوندانش از عمل به قولي كه داده بودند سرباز زدند. آن‌ها پسر را از طبقه پائين‌تري دانسته و با ازدواج آن‌ها مخالفت كردند.

وي در ادامه افزود: عمو‌ها و خويشاوندان شيماء، به او پسري از قبيله خودش را پيشنهاد كردند و پس از آنكه پيشنهاد آنان براي ازدواج با پسر مورد نظر را نپذيرفت؛ تصميم به كشتن او گرفتند.

همچنين دفتر «يوسف رضا گيلاني»، نخست وزير پاكستان، با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد: از كشته شدن دختري پس از شكنجه با نيروي برق، به دستور شوراي روستا، اطلاع يافتيم و از شنيدن آن بسيار متاسف شديم.

در ادامه اين بيانيه به پليس محل وقوع جرم دستور داده شده تا به بررسي و تحقيق بپردازد.

گفتني است كه اين جنايت يكي از سلسله جرايمي است كه براي تحقق ارزش «اعاده حيثيت» در جامعه پاكستان صورت مي‌گيرد. اين جرايم معمولا در مناطق روستايي پاكستان بسيار رايج‌ است. در اين مناطق ازدواج بدون رضايت مردان و پسران ازدواج نكرده قبيله ممنوع است و همچنين ازدواج با افرادي از طبقات پائين‌تر جايز نيست.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان