کلمه – گروه اجتماعی: تجمع سراسری امروز معلمان کشور را می توان یکی از گسترده ترین اقدامات اعتراضی در سالهای اخیر دانست. بیش از صد هزار معلم در دهها شهر مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع کردند و خواستار اجرای قانون و رعایت عدالت در پرداخت حقوق خود شدند. در تهران هم بیش از ۲۰۰۰ معلم در میدان بهارستان گرد هم آمدند تا صدای اعتراض خود را به گوش مجلس نشینان برسانند. آنها به تبعیض، عدم اجرای قانون، تمرکزگرایی آموزش و پرورش و وضعیت نامناسب معلمان زندانی و محکومان اداری اعتراض کردند.

به گزارش کلمه، تجمعات امروز به دعوت کانون صنفی معلمان برگزار شد. حدود ۱۰ روز پیش کانون صنفی معلمان درخواست مجوزی برای برگزاری این تجمع ارائه داد اما تا روز گذشته هیچ مجوزی برای برگزاری این تجمع صادر نشد و در نهایت معلمان بدون دریافت مجوز و مانند بسیاری از تجمع‌های معمول دیگر، دور هم گرد آمدند. آنها به اصل ۲۷ قانون اساسی استناد می کردند که حق تجمع و راهپیمایی را به رسمیت شناخته است.

پلیس هم امروز برخورد مناسبی با اعتراض معلمان داشت و دست کم تا این لحظه هیچ موردی از برخورد خشونت آمیز یا جلوگیری از گردهمایی معلمان گزارش نشده است. در طرف دیگر هم، معلمان با سکوت به برگزاری آرام تجمع کمک کردند. آنها تنها با بلند کردن پلاکارد و در مواردی زدن برچسب بر دهان خود، اعتراض و مطالبات خود را ابراز کردند.

بر اساس گزارش های خبرگزاری ها و منابع نزدیک به معلمان، در اکثر استان های کشور تجمعاتی مقابل ادارات آموزش و پرورش برگزار شده است. از استان های مختلف کشور خبرهای متعددی در این باره منتشر شده و حتی در شهرستان های کوچک و کم جمعیت هم استقبال معلمان از این حرکت اعتراضی هماهنگ بسیار گسترده بوده است.

گزارش شده که در تجمعات امروز، معلمان پلاکاردهایی همراه داشته اند که روی آنها متن هایی از این دست به چشم می خورد: «ما از فرق می نالیم، نه از فقر»؛ «معلمان را دریابید»؛ «همه جامعه به معلمان مدیون‌اند»، «سکوتم از رضایت نیست»، «فرهنگ ساز جامعه را دریابید»، «معلم بیدار است، از تبعیض بیزار است»، «بر روی تخته‌های خود بنویسید یک با یک برابر نیست»، «معلمان خواستار تاثیرگذاری تشکل‌های صنفی بر تصمیمات آموزش و پرورش هستند» و …

در تهران قرار بود تجمع از ساعت دو بعد از ظهر آغاز شود، ولی بسیاری از گروه های مختلف معلمان از صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. تجمع معلمان مقابل مجلس تنها مختص تهرانی ها نبود و معلمانی که در شهرهای نزدیک به تهران هم خدمت می کردند، خود را به مجلس رساندند تا تجمع بزرگتری را شکل دهند.

گزارش ها حاکی است در حالی که هنوز ساعت شروع تحصن فرا نرسیده بود، بیش از ۶۰۰ معلم مقابل مجلس تجمع کرده بودند. تعداد آنها در نهایت به بیش از ۲۰۰۰ نفر رسید. برخی از آنها «الله اکبر» می گفتند و شعار می دادند: «پنجره ها را باز کنید، صدای ما را گوش کنید»، «دریافت حقوق همسان حق مسلم ما است». برخی دیگر هم چسب‌هایی بر دهان خود زده و علت آن را عدم توجه به مطالباتشان عنوان می کردند.

این اعتراض سراسری در شهرهای دیگر هم با استقبال معلمان قرار گرفت. معلمانی که سالهاست از تبعیضی که بین آنها و دیگر کارمندن دولت وجود دارد، رنج برده و معترض بودند ولی هیچ وقت حرف شان راه به جایی نبرده است. هر بار که صدای اعتراض شان بلند شده است یکی از مسوولان قولی به آنها داده که خود هم می دانسته عملی نخواهد شد.

خوزستان

خوزستان که این روزها هر روز به عنوانی در صدر اخبار است، این بار به دلیل اعتراض معلمانش در خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت. به گزارس اکسین پرس چند روزی از وعده قبلی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان نگذشته است که صبح امروز جمعی از معلمان خوزستانی مقابل این اداره کل تحسن صنفی نموده اند .

بیش از یک صد معلم مقاطع مختلف تحصیلی مدارس استان خوزستان با تجمع در مقابل ساختمان اصلی اداره کل آموزش و پرورش استان واقع در منطقه امانیه ، میدان ساعت نسبت به پرداخت نشدن مطالبات و معوقات خود اعترض کرده و خواستار پرداخت شدن آن قبل از سال جدید و افزایش حقوق و دستمزد خود با توجه به سختی کار و هوای استان شدند .

در این میان نماینده شوش به تجمع معلمان اعتراف کرد و در عین حال گفت: معلمان شوشی اگر مطالباتی دارند می توانند خواسته های خود را از مجرای رسمی مطرح کنند و این شیوه مناسب تری برای پیگیری مطالباتشان است.
سید راضی نوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متاسفانه برخی مواقع در اعتراض هایی که رسمی نیست افراد سودجو دنبال خواسته های مسموم خود هستند و بهتر است فرهنگیان شوش درخواست خود را به روش های رسمی مطرح کنند.

نوری پیشنهاد کرد: یکی از نمایندگان فرهنگیان می تواند در روزهای پایانی هفته که شخصا در دفترم حضور دارم مراجعه کنند و در این خصوص گفتگو کنیم. من به عنوان نماینده مردم پیگیر خواسته های همه مردم از جمله معلمان شریف شوشی هستم.

وی همچنین یادآور شد: نماینده فرهنگیان می تواند خواسته فرهنگیان را با فرمانداری شهرستان نیز در میان بگذارد.

نماینده مردم شوش در مجلس اظهار کرد: نمایندگان مردم بدون لحظه ای تردید پیگیر مطالبات همه اقشار هستند و خواسته های قشر زحمت کش فرهنگی نیز مورد توجه ما است.

فارس

مراکز استان های دیگر هم میزبان معلمان شهرستان های خود هم بودند از جمله استان فارس. به گزارش «نسیم»، تجمع فرهنگیان استان فارس در شهر شیراز و در مقابل اداره کل آموزش و پرورش فارس همزمان با سایر شهرستان‌های این استان با حضور جمعیت ۳۰۰ نفری این قشر از جامعه برگزار شد و در آن اعتراض‌کنندگان خواستار ایجاد عدالت در نظام پرداخت‌ها و بازنگری در آن شدند.

حمیدرضا آذری، مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در جمع معترضان گفت: تمام مطالبات فرهنگیان استان فارس به وزارتخانه ارسال شده و همواره نیز به دنبال رفع مشکلات آنان هستیم.

بوشهر

شماری از معلمان بوشهری هم با تجمع مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان خواستار توجه دولت به این قشر و افزایش حقوق خود شدند. به گزارش «خلیج فارس»؛ نزدیک به ۱۵۰ نفر از تجمع‌کنندگان ساعت ۱۰ صبح امروز در مقابل این اداره حضور یافته و با در دست داشتن پلاکادر های با مضمون “معلم از تبعیض بیزار است”، “حقوق عادلانه معلمان کجاست”، “آقای روحانی با تدبیرتان به فرهنگیان امید دهید”، و… اعتراض خود را به وضعیت حقوق و مزایای شان اعلام کردند.

در این تجمع، معلمان طی بیانیه ای تجمع شان را صنفی اعلام کرده و خواستار آن شدند که دولت تدبیر و امید برای بهبود وضعیت معیشتی معلمان چاره اندیشی کرده و رییس جمهور برای رفع این مشکلات پیگیری نماید. خبر می رسد که در برخی شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان، مشابه بوشهر معلمان مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع صنفی برگزار کردند.

۳۰ دقیقه پس از این تجمع، علیمراد کرمی سرپرست آموزش و پرورش استان به همراه رییس آموزش و پرورش شهرستان بوشهر در میان آنها حضور یافت.

کرمی با بیان اینکه تجمع امروز با فراخوان سراسری و با موضوع صنفی است، گفت: ما نیز معتقدیم حق و حقوق معلم داده شود، اما مطالبات در فضایی آرام پیگیری شود تا کلاس های درس تعطیل نشوند. وی ادامه داد: طرح رتبه بندی معلمان که اکنون در انتظار تصمیم گیری مجلس است، می تواند بخشی از دغدغه های معیشتی معلمان را مرتفع کند، از این رو با نمایندگان برای تسریع در تصویب آن باید پیگیری شود.

در کنگان هم معلمان معترض جلوی اداره آموزش و پرورش تجمع کردند. به گزارش ثلاث صبح امروز شمار زیادی از معلمان شهرستان کنگان با تحصن و تجمع در محوطه آموزش و پرورش شهرستان کنگان خواستار رسیدن به حقوق از دست رفته شان بودند.

گزارش خبرنگار ثلاث می افزاید؛ این گروه از فرهنگیان پس از قرائت بیانیه ای و ارائه بندهای مد نظرشان آن را امضاء کردند. رئیس آموزش و پرورش شهرستان کنگان نیز پس از حضور در میان معلمان و فرهنگیان وعده پیگیری مشکلات و خواسته های آنها را داد.

به گزارش سیرانا به نقل از مطاف۲۴ هم شمار زیادی از معلمان در شهرستان دیر در اعتراض به وضع معیشتی در محل آموزش و پرورش تجمع کردند. معاون سیاسی فرماندار و مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان دیر نیز در جمع معلمان شهرستان حضور پیدا کرده و به درخواست آنها گوش دادند. یکی از فرهنگیان دیری گفت: معلمان از شائبه افزایش نزدیک به ۱۴ درصدی حقوق‌شان در سال ۹۴ نگران‌اند و به همین دلیل بودجه را ناکافی می‌دانند.

چهارمحال و بختیاری

معلمان چهارمحال وبختیاری نیز به ندای کانون صنفی معلمان لبیک گقته و تجمع آرامی را برگزار کردند. فرهنگیان مرکز استان چهارمحال وبختیاری با حضور در اداره کل آموزش و پرورش و در برخی نواحی آموزشی استان نیز با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش شهرستان های استان تامین مطالبات صنفی خود را خواستار شدند.

فرهنگیان شرکت کننده دراین اجتماع صنفی در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان درشهرکرد که جمعیت آنان حدود ۳۰۰ نفر بود، در فضایی آرام و همراه با سکوت و بدون هر گونه شعاری خواستار رسیدگی به مشکلات قشر فرهنگی شدند. اجرای نظام رتبه بندی برای فرهنگیان، پرداخت مطالبات این قشر، رعایت عدالت میان کارکنان دولت، برابری و رفع تبعیض دستمزد، بهبود شرایط معیشتی معلمان وسامان دادن به شرایط بد آموزشی برخی مدارس مهمترین خواسته های فرهنگیان حاضر در این اجتماع صنفی بود.

کردستان

در دیواندره کلاس های درس اما تعطیل شد. به گزارش روژان نیوز، معلمان مدارس شهرستان دیواندره امروز صبح در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه خود ، در کلاس درس حاضر نشدند. یک منبع آگاه از نگرانی معلمان نسبت به درصد افزایش حقوق معلمان در سال آینده خبر داد و گفت : پایین بودن نسبت افزایش حقوق معلمان نسبت به نهادها و ادارات دیگر در بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش علت این اعتراض است . معلمان بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش را ناکافی می‌دانند.

این اعتراض صبح امروز به جلوی ساختمان آموزش و پروش دیواندره کشید و بیش از ۱۰۰معلم معترض با این حضور خواستار رسیدگی به مشکلات معلمان شدند. این اعتراض با قرائت بیانه ای چند ماده ای در دفاع از حق و حقوق معلمان و فرهنگیان در حیاط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیواندره به پایان رسید.

همچنین به گزرش ایلنا در شهر مریوان صبح امروز نزدیک به ۱۳۰۰ نفر از جامعه ۲۵۰۰ نفری معلمان مدارس این شهر در اعتراض به تبعیضی که از نظر آنها در نحوه افزایش دستمزد سال ۹۴ وجود دارد در محوطه اداره آموزش و پرورش این شهر تجمع سکوت برپا کردند.

براساس اطلاعاتی که معلمان معترض در اختیار ایلنا گذاشته‌اند، این اجتماع اعتراضی که حوالی میدان جهاد مریوان برپا شده بود باعث تعطیلی زودهنگام بیشتر مدارس نوبت صبح شد اما در فعالیت مدارس نوبت بعد از ظهر هیچ تاثیری نگذاشته است.

به گفته معلمانی که خود در این گردهمایی صنفی حضور داشتند؛ این اجتماع صنفی از حوالی ساعت ۹ صبح که زنگ اول مدارس نوبت صبح مریوان خاتمه یافت؛ آغاز شد و تا تا نزدیکی‌های ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه ادامه یافت.

کرمان

معلمان شهربابکی هم به وضعیت معیشت شان اعتراض داشتند و در اعتراض سراسری امروز شرکت کردند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بابک آنلاین؛ شماری از معلمین شهرستان شهربابک صبح امروز (یکشنبه) با مجوز کانون صنفی معلمان ایران و همزمان با سراسر کشور؛ در مقابل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهربابک تحصن کرده و خواهان رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

فروتنی یکی از معلمین شهربابکی درباره علل تحصن به خبرنگار ما گفت: علاوه بر اینکه هیئت دولت مصوب کرده است از اول سال ۹۳ فوق العاده شغل متناسب با سطح تخصص و مهارتها افزایش پیدا کند؛ اما این مصوبه فقط برای معلمین دارای مدرک فوق دیپلم اجرایی ولی سر معلمین دارای مدرک لیسانس و بالاتر از این مصوبه بی کلاه ماند و هیچ پرداختی برای صورت نگرفته است. وی یکی دیگر از علل تحصن را رسیدگی به مشکلات معیشیتی که همخوانی با تورم ندارد، عنوان کرد.

کرمانشاه

کرمانشاه هم شاهد اعتراض معلمان بود. گروهی از معلمان مدارس راهنمایی و دبیرستان کرمانشاه روز یکشنبه در اعتراض به وضع معیشتی و کمی حقوق خود در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان تجمع کردند.

البرز

بسیاری از معلمان استان البرز هم در تهران به بقیه هم صنفان خود نپیوستند و در همان استان اعتراض خود را به گوش مسوولان رساندند. تعدادی از معلمین البرزی در اعتراض به آنچه که پایین بودن حقوق و مزایا عنوان شده در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان البرز واقع در عظیمیه ی کرج تجمع کردند.

ایلام

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به تجمع امروز جمعی از فرهنگیان استان مقابل این اداره کل اظهار کرد: مسوولان استان پیگیر مطالبات فرهنگیان هستند. علی بیرانوند روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا مجموع مطالبات فرهنگیان این استان را ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این میزان مطالبات مربوط به سال های ۸۸ تا پایان دی امسال و بیشتر آن مربوط به حقوق پرسنل است.

وی با بیان اینکه این اداره کل برای پرداخت این میزان مطالبات به فرهنگیان پیگیری ها و رایزنی های لازم را انجام داده است، افزود: این مشکل تنها مختص این استان نبوده بلکه در کل کشور وجود دارد ضمن اینکه مطالبات بصورت متمرکز از طریق وزارتخانه پرداخت می شود. بیرانوند یادآور شد: دولت و مجلس باید منابع لازم برای پرداخت مطالبات فرهنگیان را پیش بینی کرده تا از طریق وزارتخانه به آنها پرداخت شود.

خراسان رضوی

مشهدی ها هم در اعتراض معلمان شرکت کردند. صبح امروز جمعی از فرهنگیان در اعتراض به پایه‌های حقوقی خود مقابل اداره‌ کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تجمع کردند. یکی از فرهنگیان معترض در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: فرهنگیان با ۲۵ سال سابقه خدمت، پایه حقوقی کمی دارند و با وجود اینکه ماهانه ۲۳ هزار تومان از حقوق آنها برای ارائه خدمات بیمه طلایی کسر می‌شود اما هیچ‌گونه مزایایی این بیمه برای آنها ندارد.

وی افزود: متاسفانه به فرهنگیان همچون سایر کارمندان نگاه نمی‌شود و هم‌اکنون که به ایام پایانی سال نزدیک می‌شویم و سایر ارگان‌ها و نهادها عیدی کارکنان خود را پرداخت کرده‌اند ما هنوز وجهی در قبال عیدی امسال خود دریافت نکرده‌ایم

یزد

“حقم را ندهید مدرسه تعطیل می شود” این گفته یکی از معلمان یزدی است که در تجمع امروز یزد شرکت کرده بود. معلمین معترض می گویند، کارمندان دولتی که در سایر ادارات دولتی کار می کنند بعضا تا دو برابر فرهنگیان حقوق دریافت می کنند. این بی عدالتی است و ما تنها به دنبال مطالبه حقوق خود هستیم.

به گزارش خبرنگار عصر فرهنگ، ماجرا از آنجا کلید خورد که تصاویر فیش های حقوقی که ادعا می شد متعلق به کارمندان نهادهای دولتی است، به مدد نرم افزارهای پیام رسان موبایلی بین فرهنگیان به سرعت منتشر شد. این فیش ها که افزایش حقوق ۴۰ تا ۷۰ درصدی را نسبت به سال های قبل نشان می داد آتش اعتراضات معلمین را شعله ور کرد. در برخی شهرها مسوولان در جمع معترضان حضور پیدا کردند و به حرف های آنان گوش دادند.

کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرنگار صبح زاگرس ، فتاح محمدی معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در جمع معلمان معترض یاسوجی افزود: شرایط استخدامی و حقوقی تمام سازمان ها را می دانیم و ضمن اینکه شما هماهنگ و همراه با فرهنگیان سراسر کشور اعتراض خود را اعلام کردید باید فرصتی فراهم شود تا براساس نیازهای شما قانون گذاری شده و فاصله تبعیض ها کمتر شود.

زنجان

معلمان زنجانی هم در اعتراض خود بر این اصرار داشتند که تجمع شان سیاسی نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان،معلمان زنجانی مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تجمع اعتراضی برگزار کردند. گفتنی است معلمان حاضر در تجمع ضمن تاکید بر اینکه تجمع آنها به هیچ وجه سیاسی نیست بر این نکته تاکید دارند که فقط خواهان افزایش منزلت اجتماعی معلمان هستند.

آذربایجان شرقی

تحصن سراسری امروز در تبریز در واکنش بی عدالتی ها و اجحافی صورت گرفت که در حق معلمان صورت گرفته و حقوق آن ها بر خلاف تورم موجود افزایش چندانی نداشته است. به گزارش خبرگزاری بسیج، نیروهای آموزش و پرورش که امسال(سال ۹۳) در کنار تورم ۲۵درصدی بیان شده از سوی مسئولان، افزایش حقوق ۱۶درصدی را تجربه کردند، به خاطر مشکلات شدید مالی این افزایش ناچیز را در مقابل افزایش های دیگر ادارات و نهادها تبعیض خواندند.

با توجه به تحصن معلمان در این بین دانش آموزان هستند که در بلاتکلیفی به سر برده و بدون هیچ آموزشی در کلاس ها نشسته اند که نیروهای آموزش و پرورش انتظار دارند مسئولان نسبت به معیشت آن ها فکر اساسی داشته باشند.

سنندج
همچنین به گزارش خبرگزاری کردپرس در محوطه اداره کل آموزش و پرورش کردستان در شهر سنندج نیز صدها نفر از معلمان تجمع کردند و با نصب پلاکادرهای با مضمون آموزش و پرورش مساوی است با تبعیض، سکوت ما نشانه فریاد است، ما خواهان پایان دادن به تبعیض هستیم، بودجه آموزشی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای نسل آینده است و معلم امروز فقردارد و… اعتراض خود را وضعیت کنونی آموزش و پرورش اعلام کردند و خواستار سریع مسؤلان ارشد کشور به ویژه وزیر آموزش و پرورش به مطالباتشان شدند و از دکتر روحانی رئیس جمهور خواستند نسبت به وضعیت معلمان بی تفاوت نباشد.

ارومیه

معلمان ارومیه نیز امروز همراه بقیه همکاران در سراسر ایران بودند. به گزارش اروم نیوز حدود ۱۰۰ تن از معلمان ارومیه و حومه در تجمعی در محوطه آموزش و پرورش خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.
افزایش حقوق، اهمیت دادن دولت به مشکلات فرهنگیان، جلوگیری از روند خصوصی سازی مدارس از جمله خواست های معلمان معترض عنوان شده است.

قزوین

کنش‌گران صنفی جامعه معلمان در قزوین به ایلنا گفته‌اند که حدود ۴۰۰ معلم در تجمع اعتراضی مقابل اداره آموزش و پرورش این استان حضور یافتند. در قزوین علاوه بر معلمان تعدادی از فرهنگیان بازنشسته و دانش‌آموزان مدارس نیز به جمع معلمان‌شان پیوسه بودند.

از لرستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و بسیاری از شهرهای کشور نیز تصاویر و خبرهایی از تجمع معلمان در رسانه ها منتشر شده است.

قطعنامه پایانی تجمع امروز

گردهمایی اعتراضی حدود دو هزار معلم تهرانی که ساعتی پیش در مقابل ساختمان مجلس برپا شده بود، در ساعت ۱۵ و ۴۰ دقیقه پس از خواندن قطعنامه پایانی خاتمه یافت.

به گزارش ایلنا، در قطع نامه پایانی این گردهمایی صنفی آمده است: «ما معلمان امروز در مقابل خانه ملت گرد آمدیم تا قوی ترین هشدارها را پیرامون مسائل حادی که آموزش و پرورش کشور را زمینگیر کرده است اعلام نماییم . باشد که نمایندگان مجلس فارغ از جناح بندی های سیاسی پیش از آنکه بیش از این دیر شود راهی را که دولت یازدهم درجهت بهسازی اوضاع کشور نسبت به دولت قبل در پیش گرفته طی کنند  و همراه با دولت مانع از ادامه روند نادرست کنونی در آموزش و پرورش گردند».

در ادامه این قطعنامه آمده است: «معلمان خواهان محو تمرکز گرایی شدید حاکم بر آموزش و پرورش و دخالت دادن موثر و سازمان یافته بدنه آموزشی کشور در تصمیم گیریها و برنامه ریزی ها هستند؛ افزایش ۲۲ درصدی بودجه آموزش و پرورش در لایحه بودجه ۹۴ کسری بودجه ۵ هزار میلیاردی این وزارت خانه را برطرف نمی کند؛ معلمان می گویند در صورت تصویب این میزان افزایش سال آینده اوضاع مالی این وزارتخانه به مراتب بدتر از سال جاری خواهد بود و آنها با حقوق پایین تر از خط فقر بازهم برای حق التدریس اندک خود باید ماهها منتظر بمانند تا این دستمزد ناچیز را به صورت قطره چکانی دریافت کنند».

همچنین در بخشهایی از این قطعنامه آمده است: اضافه شدن ردیفهایی مانند حق مسکن ، ایاب و ذهاب هزینه غذا و غیره در حکمهای حقوقی معلمان مانند احکام سایر کارکنان دولت امری ضروری و حقی طبیعی است نا کارآمدی شدید انواع بیمه معلمان به ویژه بیمه تکمیلی از دیگر دغدغه های اصلی جامعه فرهنگیان کشور است.

موضوع افزایش ۳۰ درصدی دستمزد و فوق‌العاده شغل معلمان و تاکید بر جدا بودن آن از تاثیرات تورمی بر رشد دستمزدها نیز از دیگر خواسته‌های صنفی بود که در بیانه معلمان تهرانی به آن اشاره شده بود .

اعتراض به وضعیت معلمان زندانی

در پایان این قطعنامه با اشاره به بازداشت یا زندانی بودن تعدادی از معلمان و فرهنگیان در کشور از مسئولین خواسته شده نسبت به آزادی هر چه سریعتر آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

در همین بیانیه همچنین با اشاره به نام دو نفر از معلمانی که دست کم ۵ سال گذشته را بدون مرخصی در زندان به سربرده‌اند؛ آمده است: معلمان خواستار آزادی بی قید وشرط این افراد و لغو کلیه احکامی که توسط هیات‌های تخلفات اداری برای فعالان صنفی فرهنگی صادره شده است هستند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان