{{تهران – مشاور وزير ومديركل امور بانوان وزارت كشور از تصويب طرح جامع ملي مد و لباس خبرداد و گفت: اين طرح با حمايت و نظارت دفتر امور بانوان وزارت كشور اجرا مي شود.}}

به گزارش روز سه شنبه وزارت كشور، ‘زهرا عباسي’ افزود: ايده ها و نظريه هاي تعدادي از استادان دانشگاه در باره طرح جامع ملي مد ولباس در نشستي با حضور معاونت فرهنگي هنري وزارت ارشاد اسلامي ،معاونت فرهنگي اجتماعي وزارت كشور (رييس ستاد صيانت از حقوق شهروندي )ومديركل دفتر امور بانوان وزارت كشور اخذ و تصويب شد.

وي با بيان اينكه مد و لباس با رويكرد فرهنگ اسلامي- ايراني از موضوعات مهمي است كه همواره مورد توجه مسئولان ذيربط در دولت هاي نهم و دهم بوده است، اظهارداشت: ارائه الگوي مناسب براي پوشش در مجامع و محافل مختلف يكي از موضوعات مورد توجه بوده كه دفتر امور بانوان وزارت كشور به آن پرداخته است.

وي افزود: از آنجا كه موضوع عفاف و حجاب از وظايف ستاد صيانت است، كارگروه عفاف وحجاب اين ستاد از دبيركارگروه مد و لباس وزارت ارشاد دعوت كرد تا با هماهنگي هاي لازم در اجراي قانون مد و لباس تسريع شود و زمينه لازم براي ترويج فرهنگ حجاب و عفاف فراهم شود.

مديركل دفتر امور بانوان ادامه داد: اكنون مقدمات اجرايي اين طرح با همكاري استانداري تهران فراهم شده است.
وي با بيان اينكه برخي از سازمان هاي غيردولتي از امكانات دولتي استفاده كرده اند و طرح هاي پوشش اسلامي همراه با آرايش را به جامعه ارائه داده اند كه در دست بررسي است، گفت: اظهار نظر آنها در ارتباط با اجراي طرح مد و لباس ناشي از اطلاعات ضعيف و عدم تخصص در اين موضوع است.

عباسي با تاكيد بر اينكه طراحان متعهد و متخصص اجازه نمي دهند كه اين سازمان ها از طرح هاي آنها براي مقاصد سياسي خود استفاده كنند، افزود: سياسي كردن حوزه فرهنگ، زمينه را براي نفوذ فرهنگ بيگانه فراهم مي كند.

وي با بيان اينكه طراحان و صاحب نظران زيادي در ارتباط با مد ولباس به دفتر امور بانوان وزارت كشور مراجعه كرده اند،از مجريان طرح جامع مد ولباس خواست تا از طراحان و توليدكنندگان با اعلام فراخوان دعوت كنند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان