مخبر فراكسيون زنان مجلس با بيان اينكه به منظور رعايت بهتر حجاب و عفاف در مجلس براي كاركنان و خبرنگاران زن مجلس لباس خاصي طراحي شده است، گفت: به زودي شاهد خواهيم بود كه كاركنان و خبرنگاران زن مجلس با مانتوي يكساني وارد اين مجموعه ‌شوند.

لاله افتخاري در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: طرح پوشش خاص براي كاركنان و خبرنگاران زن مجلس از مدت‌ها قبل مطرح بود و اگر قرار است حجاب و عفاف بر اساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي انجام شود همه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌ها وظايفي را بر عهده دارند.

وي در ادامه افزود: سازمان‌هاي مختلف در مقابل مسئله حجاب و عفاف، وظايف خاص و عام بر عهده دارند كه وظايف عام ميان تمام نهادها و سازمان‌ها مشترك است و بر اساس آن، سازمان‌ها بايد نسبت به كاركنان خود و ارباب رجوع، ضوابطي را در زمينه حجاب مطرح و رعايت كنند.

مخبر فراكسيون زنان مجلس با بيان اينكه مجلس در بحث نظارت و تدوين مسئله حجاب و عفاف وظيفه دارد، عنوان كرد: در گام نخست كاركنان و خبرنگاران مجلس و در گام بعدي افرادي كه به عنوان ارباب رجوع به مجلس مراجعه مي‌كنند، بايد با حجاب كامل باشند.

افتخاري با اشاره به اينكه فراكسيون قرآن و زنان مجلس طي نامه‌اي خطاب به رئيس مجلس درخواست طراحي لباس خاصي را براي خبرنگاران و كارمندان مجلس مطرح كرد، گفت: اين موضوع در فراكسيون زنان مجلس مورد تأييد قرار گرفت و هيئت رئيسه مجلس نيز با اين موضوع موافقت كرد.

وي بيان كرد: لباس مورد نظر به صورت مانتوي خاصي است كه به منظور رعايت بهتر حجاب و عفاف در مجلس براي كاركنان و خبرنگاران زن طراحي شده است و به زودي شاهد خواهيم بود كاركنان و خبرنگاران زن مجلس با لباس يكساني وارد اين مجموعه ‌شوند.

[عدم اطلاع معاونت مطبوعاتي از اقدام مجلس براي تهيه لباس فرم خبرنگاران->http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8910051622]

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان