اقبال بیش از حد زنان به مداحی و استقبال آنان از روایات بی‌مأخذ که توسط مداحان ارائه می‌شود، موجب بروز آسیب‌های جدی در مجالس عزاداری بانوان است.

به گزارش سرویس زنان جهان؛ از آنجا که زنان به عنوان نیمی از قشر جامعه، در مراسم های مختلف شرکت دارند، در نظر گرفتن مبلغین زن آگاه و باسواد برای هیئت‌های زنانه و نظارت بر فعالیت های اين هیئتها، می تواند یکی از راهکارهای مسؤولین برای جلوگیری از پدیده «خانم جلسه‌ای» که تا به حال رشد روز افزونی داشته است، شود.

همچنین از آنجایی که برپايي مجالس روضه‏‌خواني و عزاداري براي ائمه اطهار (ع) از ديرباز تأثيرات شگرفي بر فرهنگ عمومي زنان كشور ما داشته است، مسؤولین باید تمهیداتی بیندیشند تا عزاداری ویژه بانوان، محلی برای افزایش اطلاعات دینی آنان باشد نه اشاعه خرافه و تحریف.

با توجه به قرار گرفتن در ماه محرم و صفر و پررنگ شدن فعالیت هیئت ها به خصوص هیئت های زنان، به نظر می رسد نظارت بر هیئت ها و حسینیه ها برای جلوگيري از هر گونه ايجاد بدعت در محتواي عاشورا و واقعه کربلا و استفاده از بانوان حوزه های علمیه به عنوان مبلغ و فرستادن ايشان به هیئت های زنانه، می تواند گام مهمی در کاهش معضلات هئیت های زنان باشد.

گفتنی است اقدام سازمان تبلیغات اسلامی برای محرم و صفر امسال در اعزام 10 تا 15 درصد از زنان به عنوان مبلغ برای هيئت های زنانه، اقدام در خور تجلیلی است که در صورت تداوم آن می توان به بصیرت بخش بودن هیئت های زنان امیدوار بود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان