به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا حجت الاسلام و المسلمين ‘محمدسعيد جواهري’ روز پنجشنبه در نشست هم انديشي مديران و كارشناسان دفاتر حمايت از زنان و كودكان دادگستريهاي سراسر كشور افزود: اين دفاتر با تمام محدوديتهاي موجود توانسته اند از فروپاشي كانون خانواده هاي فراواني جلوگيري كنند.

وي ادامه داد: در خصوص مسائل خانواده نبايد صرفا نگاه حقوقي داشته باشيم بلكه بايد از نگاه اخلاق، عاطفه و ارتباطات انساني به اين مسائل توجه كنيم.

مشاور رييس قوه قضاييه گفت: بايد ظرفيتهاي قانوني همچون آزادي مشروط، تعليق مجازات و تخفيف و تبديل مجازات در خصوص پرونده هاي خانوادگي را شناسايي و مورد بهره برداري قرار دهيم تا ميزان قطع ارتباط مادر با ديگر اعضاي خانواده به حداقل برسد.

حجت الاسلام جواهري افزود: البته در كنار اين مسائل، قوه قضاييه بايد با جرايم سازمان يافته و جرايمي كه جنبه امنيتي دارند مانند نوزادكشي و فرزندكشي، قاطعانه برخورد كند.

مديركل فرهنگي و اجتماعي قوه قضاييه هدف از تشكيل اين نشست را تبادل تجربيات، بررسي مسائل و مشكلات، ارائه پيشنهادات در راستاي ارتقاء، توسعه و تعميق فعاليتها و وظايف دفاتر حمايت از حقوق زنان و كودكان دادگستريهاي سراسر كشور عنوان كرد.

حجت الاسلام جواهري از مديران دفاتر حمايت از زنان و كودكان سراسر كشور خواست: رشد علمي و فرهنگي زنان و كودكان و توجه دادن به مقابله با تهاجم فرهنگي را در دستور كار خود قرار دهند.
وي تقويت نهاد خانواده، ايجاد احساس آرامش و امنيت و زمينه سازي براي بروز استعدادها در زنان و كودكان را از ديگر وظايف اين دفاتر عنوان كرد.
مشاور رييس قوه قضاييه گفت: اگر دنبال وضع مطلوب براي مردان و زنان جامعه هستيم بايد از مكتب و دين اسلام الهام بگيريم و فرهنگ حجاب و عفاف را به عنوان مصونيت و به منظور كاهش زمينه هاي بروز خشونت در بين زنان نهادينه كنيم.

حجت الاسلام جواهري با بيان اينكه كودكان به سه دسته در معرض خطر، معارض با قانون و قرباني جرم تقسيم مي شوند، خواستار تنظيم قانون جامع رسيدگي به جرايم اطفال بزهكار با رويكرد حمايتي، پيشگيرانه و اصلاحي شد.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان