خبرگزاري فارس: رييس گروه MBA دانشگاه صنعتي شريف با بيان اينكه گرايش زنان كار آفرين به مشاغل خدماتي بيشتر از توليد است، گفت: در اغلب كشورهاي توسعه يافته، گرايش زنان براي حضور در مشاغل خدماتي بالاست.

به گزارش خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» نخستين همايش تجربه‌هاي موفق و ناموفق زنان در كسب و كار، كه امروز در اتاق بازرگاني صنايع و معادن تهران برگزار شد، عليرضا فيض بخش رييس گروه MBA دانشگاه صنعتي شريف اظهار داشت: مشاغل خدماتي شامل مديريت انجام هر نوع خدمت يا ارائه‌ سرويس به مشتري است. خدمات مورد نظر در اين ‌مشاغل مي‌تواند از حمل و نقل، توزيع و فروش كالا، خدمات مرتبط با خرده فروشي، عمده فروشي، تعليم و تربيت، امور مالي و بانكداري باشد.

وي افزود: در مشاغل خدماتي تمركز بيشتري براي خدمت به مشتري به جاي ارائه كالاها وجود دارد و در اغلب كشورهاي توسعه يافته يا در حال توسعه، زنان گرايش بالاي براي حضور در مشاغل خدماتي دارند.

اين استاد دانشگاه با بيان اينكه مشاغل خدماتي علاوه بر نياز به سرمايه گذاري كمتر، دانش بنيان بوده و از آسيب پذيري كمتري در نوسانات اقتصادي برخوردارند، خاطر نشان كرد: هم اكنون زنان در صحنه مديريتي 100 شركت برتر دنيا حضور دارند و در آينده سراسر دنيا در دست مديران زن خواهد بود؛ زنان وقتي كسب و كاري را ايجاد مي‌كنند كمتر براي دريافت تسهيلات به بانك‌ها مراجعه مي‌كنند و بر خلاف مردان كه اغلب به كارهاي توليدي تمايل دارند زنان به فعاليت‌هاي خدماتي گرايش دارند و هم اكنون دنيا نيز در ميسر گام بر داشتن در مشاغل خدماتي است.

فيض بخش ادامه داد: توجه به مقوله كارآفريني در بسياري از كشورهاي دنيا بيشتر از ايران است و در اكثر كشورهاي پيشرفته و صنعتي مراكز كارآفريني مشاهده مي‌شوند.

استاد دانشگاه صنعتي شريف تصريح كرد: كشورهاي پيشرفته حمايت‌هاي مختلفي از جمله اعطاي وام براي كارآفرينان خود دارند چرا كه عصر حاضر زمان كارآفريني است.

وي در‌خصوص دلايل توجه دولت‌ها به مقوله كارآفريني عنوان كرد: توليد ثروت، توسعه تكنولوژي و اشتغالزايي دلايل اصلي توجه دولتمردان مختلف به كا آفريني است.

فيض بخش با اشاره به اينكه 50 درصد از تكنولوژي‌هاي دنيا در شركت‌هاي كوچكي با كمتر از 50 نفر نيروي كار توليد مي‌شود، خاطر نشان كرد: كارآفرينان افرادي هستند كه به صورت اداركي وارد كسب و كار مي‌شوند و در مقايسه با افراد عادي نگاه دقيق‌تر نسبت به مسائل مختلف داشته و از فرصت‌هاي خود نهايت استفاده را مي‌كنند.

اين استاد دانشگاه اضافه كرد: بينش، انگيزه، خلاقيت، دانش و مهارت ويژگي‌هاي اصلي يك كار آفرين است و در آينده‌اي نزديك كار آفرينان زن در ايران رشد چشمگيري پيدا مي‌كنند كه حضور 60 درصدي زنان در عرصه‌هاي دانشگاهي شاهدي بر اين مطلب است.

وي با بيان اينكه محيط كسب و كار در حال پيچيده شدن است، گفت: در اين حالت مديران موفق كساني هستند كه روش زنانه مديريت را در پيش مي‌گيرند يعني از خلاقيت، حمايت و ارتباط دوستانه با كارمندان خود برخوردار هستند.

به گزارش توانا در ادامه اين همايش زنان كارآفرين به ارائه مقالات و تجربه‌هاي كارآفريني خود پرداختند زنان كار آفرين، تنوع توليد، شناسايي بازارهاي جديد، حضور نيروي انساني زن، دقت در انتخاب مواد اوليه، كيفيت بالا، كارآمد سازي كاركنان با استفاده از سيستم نوين آموزشي و نياز سنجي در بازار هدف را دلايل موفقيت خود در صحنه كسب و كار، بيان كردند.

زنان كارآفرين، واردات غلط و بي رويه كالاهاي خارجي بدون كيفيت، عدم دسترسي به تبليغات مناسب به دليل هزينه‌هاي سنگين، عدم حمايت دولت از توليدات بخش خصوصي، دشواري دريافت تسهيلات و حمايت نكردن مسئولان از زنان كارآفرين را مهم‌ترين مشكلات خود عنوان كردند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان