دبيركل جامعه زينب (س) اعلام كرد: در جهت افزايش تعداد نمايندگان زن در مجلس نهم برنامه‌ريزي مي‌كنيم و درصدد تهيه‌ي مكانيزمي هستيم كه اين مساله در باور سياستمداران گنجانده شود.

مريم بهروزي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با اشاره به برگزاري جلسه‌ي شوراي مركزي جامعه زينب(س) اظهار كرد: معتقديم كه كف تعداد نمايندگان زن در مجلس نهم، حداقل بايد 10 درصد باشد. ما بر اين باوريم كه مي‌شود در هر كميسيون دو زن و يا از هر استان غير از تهران دو زن در مجلس حضور داشته باشند. ضمن اين‌كه يك سوم از ليست پيشنهادي اصولگرايان نيز مي‌توانند زنان باشند.

وي با تاكيد بر اين‌كه در اين راستا بايد مكانيزمي پيش‌بيني كرد كه اين مساله در باور سياستمداران ما بگنجد، اظهار كرد: ما نمي‌خواهيم زنان به خاطر زن بودنشان وارد مجلس شوند، بلكه اين مساله را به خاطر نياز خانواده و جامعه‌مان مورد توجه قرار داده‌ايم و معتقديم كه زنان متخصص و كارآمد بايد وارد مجلس شوند.

بهروزي نحوه‌ي ورود به انتخابات نهم از سوي اصولگرايان را از ديگر موارد مورد توجه در جلسه‌ي شوراي مركزي تشكل متبوعش عنوان و اظهار كرد: جريان اصولگرا بايد با رهبري جامعتين و با محوريت مقام ولايت وارد عرصه‌ي انتخابات آينده شود.

دبيركل جامعه زينب (س) تصريح كرد: ما بر اين نكته تاكيد داشتيم كه در جهت ايجاد و شكل‌گيري وحدت بين اصولگرايان بايد از همه‌ي اصولگرايان استفاده و بهره برد و به نام وحدت نبايد برخي را كنار گذاشت.

وي با تاكيد بر اين‌كه نبايد اصطلاحاتي چون اصولگرايان باب و يا ناباب در بين اين جناح به كار برده شود، اظهار كرد: اصولگرايان با هر ويژگي سياسي كه دارند، بايد اصولگرايي واقعي را مدنظر قرار دهند و لازم است تا همه‌ي اصولگرايان زير چتر سياسي جريان خود جمع شوند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان