میزان: عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که مقرر شد بیمه زنان‌خانه‌دار به صورت لایحه به مجلس ارسال شود، گفت: تاکنون این طرح به صورت لایحه به خانه ملت ارسال نشده است و ما همچنان چشم انتظار آن هستیم.

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان درباره بیمه زنان خانه‌دار اظهار کرد: این موضوع سال‌هاست که مطرح شده و  در حال بررسی است. در حقیقت بیمه زنان خانه دار در صحن مجلس تصویب و به شورای نگهبان ارسال شد که به دلیل بار مالی و نبود اعتبار به مرحله اجرا نرسید.

وی در ادامه با بیان این مطلب که قرار شد که طرح مورد نظر به صورت لایحه به مجلس ارسال شود، تصریح کرد: ارائه این طرح به صورت لایحه سبب خواهد شد تا بار مالی آن  تامین شود، این در حالی است که پس از گذشت ماه‌ها این طرح همچنان به مجلس ارائه نشده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که بیمه  این قشر از زنان در سال‌های گذشته به صورت مقطعی اجرا شد، خاطرنشان کرد: در حقیقت اجرای آن تنها با تخصیص اعتبار امکان پذیر است، اشاره به این نکته ضرورت دارد که تنها ایراد شورای نگهبان به لایجه مورد نظر نیز همین بار مالی بود.

آلیا در خاتمه با بیان این مطلب که ناکامی بیمه زنان خانه‌دار در سال 92 به دلیل بار مالی  بود، افزود: امید است دولت امسال لایحه‌ای برای بیمه شدن زنان‌ خانه‌دار به مجلس ارائه کند تا از این طریق  منابع مالی آن را مشخص شود، چراکه بیمه شدن این قشر از جامعه به دلیل داشتن بارمالی، در مجلس بی‌نتیجه مانده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان