شهرزادنیوز: در آستانه روز جهانی مبارزه باخشونت علیه زنان، سازمان ملل از جامعه جهانی خواست که کمک های مالی خود را برای مبارزه با خشونت و برابری بین زن و مرد افزایش دهند.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، و میشل باچلت، رئیس صندوق توسعه زنان، از کشورهای یاری دهنده و جهان اقتصاد خواستند که با پرداخت کمکی معادل 100 میلیون دلار، به مبارزه علیه خشونت نسبت به زنان یاری دهند.

میشل باچلت، رئیس جمهور سابق شیلی که در ماه سپتامبر به ریاست نهاد زنان سازمان ملل انتخاب شد، با انتقاد به عدم اجرای تعهدات از سوی کشورهای یاری دهنده گفت که تا کنون از مبلغ سالانه 100 میلیون دلار مورد توافق، تنها 27 میلیون دلار پرداخت شده است.

به گفته وی، 70 در صد زنان در سطح جهان لااقل یک بار خشونت جنسی و فیزیکی را تجربه کرده اند و در اکثر این موارد هم زنان مرتکبین خشونت را می‌شناسند. این خشونت ها، افزون بر نقض فاحش حقوق بشر در مورد زنان، برای کارفرمایان نیز به خاطر پیامدهای آن پر هزینه اند.

بان کی مون اعلام کرد: امروز روز اقدام است. هر روز شمار بیشتری از انسان ها در می یابند که خشونت ویژه مبتنی بر جنسیت مشکل همه ماست و هر یک از ما به سهم خود مسئول است که به این خشونت پایان دهد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان