مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: طرحی علمی و فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب در امور بانوان استانداری تهران در حال بررسی است.

آذر نظری در خصوص اجرای طرح عفاف و حجاب در استان تهران اظهار داشت: برای اجرای طرح عفاف و حجاب در استان تهران، طرحی علمی و فرهنگی در امور بانوان استانداری در حال بررسی است و توضیحات این طرح بعد از نهایی شدن اعلام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: برای نهادینه کردن و فرهنگ‌سازی پایه‌ عفاف و حجاب، طرحی در حال بررسی است و در تلاش هستیم که این طرح هرچه زودتر نهایی شده و به تصویب برسد.

نظری در خصوص اجرای طرح رحمت برای بانوان استان تهران گفت: طرح رحمت در سال 1385 در دولت نهم اجرا شد و به علت استقبال بانوان از این طرح اجرای آن در دولت دهم نیز ادامه یافت؛ طرح رحمت طبق برنامه‌ریزی‌های جدید در سال‌جاری با همکاری حوزه علمیه خواهران در دو سطح زنان خانه‌دار و زنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی اجرا خواهد شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران با اشاره به اینکه این طرح در راستای تقویت و تعالی فرهنگ اسلامی و تعمیق باورهای دینی بانوان و مبانی مهارت‌های زندگی سالم به مخاطبان به صورت حضوری ارائه می‌شود، افزود: برای زنان خانه‌دار آموزه‌های دینی و معرفی الگوهای رفتاری به گونه‌ای شیوا و آسان در دو ترم که هر ترم 16 جلسه است، ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای کارمندان زن نیز بسته‌های فرهنگی که 38 ساعت ضمن خدمت برای آنان را شامل خواهد شد ارائه می‌شود، گفت: سیاستگذاری در حوزه زنان استان تهران با توجه به ویژگی‌های جمعیتی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیازمند تعامل و استفاده از ظرفیت‌های همه بخش‌های دولتی و خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد است

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان