خراسان: دنبال راه نجاتي مي گشتم تا خودم را از جهنمي که در آن گرفتار شده بودم نجات بدهم و يک نفس راحت بکشم. براي همين هم به اولين حرف احساسي و عاشقانه اي که از پسري جوان شنيدم دل بستم و دلم را باختم.

زن جوان در مرکز مشاوره پليس خراسان رضوي افزود: پدرم به مواد مخدر اعتياد دارد. از روزي که خودم را شناختم خانه ما صحنه جنگ و دعواي والدينم بود. مادرم هميشه از اعتياد پدر مي ناليد و پدرم نيز هر وقت حوصله حرف زدن داشت رشته کلام را با کلماتي رکيک و زشت به دست مي گرفت و مي گفت: مادرتان زني خياباني است که …!

متاسفانه والدينم آن قدر نسبت به همديگر بي توجه بودند که من و دو برادرم را از ياد بردند و ما زندگي سرد و بي روحي را سپري مي کرديم. در آن شرايط دنبال راه نجاتي مي گشتم تا خودم را نجات دهم و براي همين هم به اولين پسري که نسبت به من ابراز عشق و علاقه کرد دل باختم و با او رابطه پنهاني برقرار کردم.

ياسر پس از چند ماه به خواستگاري ام آمد و پدر و مادرم که مي خواستند مرا هرچه زودتر از سر خودشان باز کنند بدون انجام تحقيقات، نظر مثبت خود را اعلام کردند و من با پسر مورد علاقه ام نامزد شدم. روزهاي اول خيلي خوب و شيرين بود ولي افسوس که نمي دانستم از چاله به چاه افتاده ام چون پس از آن که زندگي مشترک خود را آغاز کرديم متوجه شدم همسرم مردي هوس باز، بي بند و بار و بددهن است و هروقت که مي خواست حرفش را به کرسي بنشاند مرا به باد کتک مي گرفت.

خيلي سعي کردم او را به سر عقل بياورم اما فايده اي نداشت. ياسر بچه طلاق بود و هميشه مي گفت خاطرات دوران کودکي و نوجواني اش را از ذهن خود پاک کرده است و دوست ندارد در اين باره حرفي بزند.

زن جوان ادامه داد: به هر حال سوختم و ساختم اما مدتي است که شوهرم در حضور من و پسر ۲ ساله مان، زنان خياباني را به خانه مي آورد و … ديگر نمي توانم اين زندگي را تحمل کنم و دادخواست طلاق داده ام.

«مليحه صفي زاده» کارشناس ارشد روان شناسي مرکز مشاوره پليس خراسان رضوي درباره اين ماجرا معتقد است: چرا بايد زني جوان به چنين سرنوشتي دچار شود؟ بي شک اختلال در نظام خانواده که اولين و مهم ترين پايگاه تامين نيازهاي رواني، عاطفي، جسمي و … فرزندان مي باشد نتيجه اي جز اين نمي تواند داشته باشد.

با توجه به تفاوت هاي فردي دختران نسبت به پسران و نياز آنان به روابط عاطفي بيشتر در محيط خانواده، به طور حتم اختلال در اين شرايط تاثيرات مخرب تري بر اين افراد مي گذارد. وي شرايط نامساعد خانواده، ناآگاهي نسبت به ملاک هاي انتخاب همسر و اختلافات زناشويي را از مهم ترين علل وقوع اين مشکلات دانست.

در پايان ضمن توصيه به والدين به منظور ايجاد فضاي سالم و آرامش در محيط خانواده به کليه دختران و پسران جوان نيز تاکيد مي کنيم با آگاهي از ملاک هاي انتخاب همسر اقدام به يک ازدواج صحيح کنند

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان