خبرگزاري فارس: وزير امور اقتصاد و دارايي، هدفمندسازي يارانه ها را باعث كمك به رشد ميزان ازدواج در سطح جامعه دانست.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، به نقل از روابط عمومي سازمان ملي جوانان، سيدشمس الدين حسيني وزير امور اقتصاد و دارايي در گفت‌وگو با ستاد خبري هفته ازدواج يكي از اولويت هاي دولت دهم را پشتيباني از تامين نيازهاي ضروري مردم عنوان و تصريح كرد: يكي از اين اولويت ها، مساله ازدواج جوانان است كه همواره مورد توجه رييس محترم جمهور و ساير وزراي كابينه بوده است.

وي افزود: در وزارت امور اقتصادي و دارايي همه تلاش‌ها در راستاي بهره‌مندي هرچه سهل‌تر و بيشتر از تسهيلات قرض الحسنه در امر ازدواج است، لذا چنانچه به آمار و ارقام توجه شود، در مجموع ميزان مشاركت بانك‌ها در ارائه تسهيلات قرض‌الحسنه بسيار بالاتر رفته و مراحل اعطاي آن بسيار سهل‌تر شده است كه اين برنامه ادامه خواهد يافت.

سخنگوي اقتصادي دولت در خصوص تاثير طرح هدفمندسازي يارانه ها بر ميزان ازدواج جوانان، اظهارداشت: اين طرح به قدرت خريد جواناني كه جزو طبقه متوسط و ضعيف جامعه هستند كمك مي‌كند و زماني كه آنها تشكيل خانواده بدهند به طور طبيعي اين كمك در آن زمان نيز مشمول حال آنها خواهد شد.

وي ادامه داد: هنگامي كه از منابع كشور استفاده بهتري صورت گيرد، سبب رشد درآمد و اشتغال مي‌شود كه اين رشد به رشد آمار ازدواج و تمامي امور مفيد و سازنده كمك خواهد كرد.

حسيني در خصوص ميزان مهريه همسر خود گفت: ميزان آن را به ياد ندارم، اما مهريه من به همسرم و مهريه هر مردي نسبت به همسر خود، وفاداري است.

{{یارانه بیشتر برای رسانه های مروج ازدواج}}

شهرزادنیوز: در پی اعلام‌خطرهای مکرر دولت مبنی بر عدم گرایش جوانان به ازدواج، برنامه‌های مختلفی برای تشویق آنان به تشکیل خانواده در دستور کار قرار گرفته که برگزاری “هفته ازدواج جوانان” نیز از آن جمله است. در آستانه‌ی برگزاری هفته‌ی ازدواج جوانان، وزارت ارشاد هم برای این‌که سهم خود را در تشویق جوانان به ازدواج ادا کرده باشد، اعلام کرد به رسانه‌هایی که ازدواج را ترویج کنند، یارانه‌ی بیشتری تعلق خواهد گرفت.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که معتقد است علت عدم گرایش جوانان به ازدواج، “تجمل‌گرایی و دل بستن به مراسمات پوشالی” است، اصلاح بینش جوانان را ضروری می‌داند. وی گفت: از آن جا که رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در اصلاح بینش جامعه داشته باشند، “رسانه‌های فعال در امر ازدواج، یارانه بیشتری دریافت خواهند کرد.”

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان