بی بی سی:یک زن پاکستانی به دلیل ازدواج بدون اجازه خانواده، در برابر ساختمان دادگاه عالی لاهور توسط بستگانش سنگسار شده است.

پلیس پاکستان گفته است که فرزانه بی بی، ۳۰ ساله، که گفته می شود سه ماهه حامله بود، پس از آن که در این محل با آجر و چماق مورد حمله قرار گرفت، کشته شد.

خبرنگاران می‌گویند که صدها دختر و زن پاکستانی هر ساله توسط اعضای خانواده خود به قتل می‌رسند.

این در حالی است که تعداد زیادی از این موارد هیچ‌گاه گزارش نشده و ثبت نمی‌شوند.

پدر و مادر فرزانه بی بی، محمد اقبال، شوهر او را متهم کردند که دخترشان را ربوده و علیه او به دادگاه عالی لاهور شکایت کردند، اما فرزانه بی بی به پلیس گفت که او به میل خودش با این مرد ازدواج کرده است.

پلیس پاکستان گفته که این دو به مدت چند سال نامزد بودند.

فرزانه بی بی امروز برای شرکت در جلسه دادگاه درصدد ورود به دادگاه عالی لاهور بود که به گفته پلیس، چند نفر از اعضای خانواده، او را به کناری کشیدند و به فرزانه بی بی و شوهرش حمله کردند. در این حملات، شوهر او موفق به فرار شد.

یک مقام پلیس پاکستان به خبرگزاری رویترز گفته است که پس از قتل فرزانه بی بی، تمام اعضای خانواده او به جز پدرش فرار کردند که در حضور پلیس به نقشش در کشتن دخترش اعتراف کرد.

شمائله جعفری، خبرنگار بی بی سی در پاکستان می‌گوید که ازدواج بر خلاف تمایل خانواده در برخی نقاط پاکستان اقدامی غیر قابل قبول به شمار می‌رود.

طبق قوانین پاکستان، خانواده مقتول می‌تواند قاتل را ببخشد. این در حالی است که در بسیاری از موارد، اعضای خانواده مقتول در قتل دست داشته‌اند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان