ایران: مرد فراري كه به اتهام قتل فرزندش تحت تعقيب بود، پس از دستگيري منكر جنايت شد.

پرونده اين ماجرا از صبح جمعه 16 مهر به دنبال اعلام خبر انتقال پيكر بي‌جان نوزاد دختر به بيمارستاني در جنوب تهران در دستور كار مأموران پليس و بازپرس جنايي تهران قرار گرفت.

مادر دختر پنج ماهه در نخستين تحقيقات با چشمان گريان به مأموران گفت: به خاطر بي‌پناهي و اعتياد شديد شوهرم، ديشب همراه او و بچه‌ام در يكي از بوستان‌هاي نازي‌آباد خوابيده بوديم. صبح زود كه بيدار شدم، صورت بچه‌ام را كبود شده ديدم و نفس هم نمي‌كشيد. از شوهرم نيز خبري نبود. بنابراين به ناچار بچه را در آغوش گرفته و به بيمارستان رساندم اما پزشكان گفتند او مرده و به احتمال زياد خفه شده است.

زن جوان در ادامه گفت: احتمال مي‌دهم شوهرم بچه را خفه كرده باشد چرا كه او مدام من و بچه را تهديد مي‌كرد.

مادر قرباني درباره زندگي‌اش گفت: به دليل اين كه خانواده‌هايمان مخالف ازدواج مان بودند، ما را از خود راندند. اين بود كه شب‌ها در پارك‌ها مي‌خوابيديم.

پس از اين شكايت، پرونده به دستور شاهنگيان- بازپرس كشيك ويژه قتل- در اختيار كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران قرار گرفت و جسد نوزاد نيز براي تعيين علت اصلي مرگ به پزشكي قانوني منتقل شد اما پس از دو هفته رديابي‌هاي ويژه، سرانجام شامگاه شنبه- اول آبان- مرد فراري دستگير شد.

وي در بازجويي‌ها منكر قتل نوزادش شد و گفت: من دخترم را نكشته‌ام و به هيچ عنوان نمي‌دانم چه اتفاقي افتاده است. شب حادثه تا صبح با دوستانم در پارك نشسته بوديم. از آنجا كه مأموران ديگر اجازه نمي‌دادند چادر بزنيم، به ناچار تا صبح بيدار مي‌نشستم تا زن و بچه‌ام بتوانند استراحت كنند. نزديكي‌هاي صبح رفتم نان و پنير بخرم كه همسر و بچه‌ام خواب بودند. وقتي برگشتم، از آنها خبري نبود. همه جا دنبالشان گشتم اما پيدايشان نكردم تا اين كه چند روز بعد فهميدم چنين اتفاقي افتاده است. از آنجا كه معتاد هستم، مي‌ترسيدم به كلانتري مراجعه كنم.

بدين ترتيب بازپرس جنايي با صدور قرار بازداشت، متهم را تا اعلام نظريه پزشكي قانوني درباره علت مرگ نوزاد، در اختيار كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي قرار داد.
نظرات کاربران:

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان